Klinar: Maribor ima najboljše navijače v Sloveniji

Prva liga 24. Okt 201817:32 > 17:46
NK Maribor/Drago Wernig

Mariborčani so na prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije doma z 1:0 premagali Domžalčane in si priigrali dobro izhodišče v boju za polfinalno vstopnico. Denis Klinar je po tekmi že razmišljal o sobotnem derbiju z Olimpijo.

Načrt nam je uspel. Lahko bi za boljše izhodišče na povratni tekmi zadeli vsaj še 1x. Imeli smo nekaj priložnosti, v 2. polčasu so gostje igrali odprto, nam omogočili več prostora, a smo slabše izkoristili protinapade. Drugače pa taktično dobra tekma proti dinamičnemu tekmecu. Fantom, ki nimajo igralne prakse, je pred koncem nekoliko zmanjkalo ritma, vendar so opravili naloge po dogovoru,” je po tekmi povedal Darko Milanič, ki je v torek nekoliko premešal začetno enajsterico.

Na zelenice se je po poškodbi vrnil napadalec Jan Mlakar, ki je odločil obračun. Milanič o povratku mladega bisera Maribora: “V Gorici ga še nismo mogli uporabiti, tokrat je odigral 60 minut, kar je bilo nujno pred derbijem. Da opravi test proti nasprotniku, ko so dvoboji podobni kot sledijo v derbiju. Tudi ostali potrebujejo minute, da prihajajo v formo skozi minutažo in v več pogledih je namen dosežen.

Primorski strateg na klopi Maribora je lahko v tej sezoni ob kreativnosti v napadu zadovoljen tudi s čvrsto obrambo. Vijoličasti so v torek še 13-ič v tej sezoni ohranili svojo mrežo nedotaknjeno.

Ko smo se na začetku sezone pogovarjali o tem, kje moramo izboljšati zadeve, je bil eden izmed ciljev, da bo treba večkrat zadržati ničlo. Jasno je, da je izredno lepo, ko zadeneš 4x, 5x in si s te plati zadovoljen, obenem pa zadovoljiš tudi vsakega navijača. Toda včasih so tudi zelo pomembne tekme brez dobljenega gola, to nam dobro uspeva,” dodaja Milanič.

Utrip slačilnice je po tekmi predstavil Denis Klinar, ki je po preboleli bolezni zdaj že nanizal 180 minut igre: “V tem obdobju se povsod pojavljajo viroze, prestal sem vmesni zaplet in verjamem, da bo zdaj šlo naprej brez težav. Poskrbeli smo, da imamo prednost pred povratno tekmo v Domžalah. Pričakovali smo njihov presing, a nas je trener taktično dobro pripravil, dobro smo stali na igrišču, opravili svoje naloge in zasluženo slavili.

Vodilno ekipo PLTS v soboto čaka drugi letošnji večni derbi. Znova se obeta spektakel pred polnimi tribunami, Klinar pa bo prvič v svoji karieri v Ljudskem vrtu proti Olimpiji oblekel dres Maribora.

Lahko bi tako rekli, zdaj čakam derbi v drugačni vlogi. Čuti se odlično ozračje, ljudje že nestrpno pričakujejo soboto. Odziv v predprodaji vstopnic je povedal vse, tudi igralci smo imeli več prošenj kot ponavadi. To je le še dodatna spodbuda. Več kot bo naših navijačev, boljše bo, ker so najboljši v Sloveniji in ne dvomim, da bo ta podpora s polnih tribun poskrbela še za dodatno energijo celotnemu moštvu. Veselim se derbija in verjamem, da bomo po koncu mi tisti, ki se bomo veselili,” o derbiju pove Klinar.