Mura v Novi Gorici do visoke zmage

Prva liga 24. Okt 201818:24 > 18:26
Ekipa24.si

Nogometaši Mure so na prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije v gosteh s 3:0 premagali Gorico.

Gostje so tekmo začeli bolje in povedli že v 12. minuti, ko je z desne v sredino podal Luka Bobičanec, z glavo pa je zadel Nik Lorbek. Napadu Mure v naslednjih minutah niso pojenjali, črno-beli pa so bili v naslednjih napadih nenatančni. Goričani v prvem polčasu niso bili nevarni, sredi prvega polčasa je sicer od daleč poskusil Andrija Filipović, a je bil Matko Obradović dobro postavljen. Zadnjo priložnost v prvem polčasu je zapravil Bobičanec, ki bi lahko povišal prednost Mure.

Tudi v drugem delu je zasedba Anteja Šimundže nadaljevala z napadalno igro. V 69. minuti se je sam pred Sorčanom znašel Rok Sirk, a je dvoboj dobil goriški vratar. Žoga se je odbila do Bobičanca, ki pa odbitka ni uspel spraviti čez golovo črto. Gostitelji so nato vendarle pritisnili, a so bili njihovi napadi precej nenevarni. V 77. minuti je s prostega strela sprožil Uroš Celcer, Obradović pa je bil znova na pravem mestu. Vratar Mure je bil na delu še štiri minute zatem, ko je z leve strani poskusil Matija Kavčič. V 85. minuti je z glavo sprožil še Osuji, a je ostalo pri minimalni prednosti Mure. Prekmurci pa so nato izvedli bliskoviti protinapad. Klemen Šturm je z leve podal pred vrata, kjer je bil povsem neoviran Amadej Maroša, ki je zadel za 2:0. Maroša je v sodnikovem dodatku zadel še drugič in poskrbel, da Goričane na povratni tekmi prihodnji teden čaka misija nemogoče.