Evrogol Tomića odločil 100. večni derbi

NK Olimpija Ljubljana

Jubilejni 100. večni derbi v samostojni Sloveniji je ponudil praktično vse, kar lahko ponudi nogomet - zadetke, izključitev, dramo, dvomljive sodniške odločitve. V Ljudskem vrtu je odločil evrogol Tomislava Tomića, ki je v 63. minuti zapečatil preobrat Olimpije.

Olimpija je bolje začela drugi letošnji večni derbi v 14. krogu PLTS, na odmor pa so s prednostjo kljub temu odšli domači. Po odbiti žogi je zadel Dino Hotić, že kmalu po začetku drugega polčasa je zmaje v igro vrnil Andres Vombergar, ki je blestel že ob zadnjem gostovanju zelenih v štajerski metropoli. Preobrat aktualnih prvakov je po dobri uri igre s čudovitim zadetkom iz roba kazenskega prostora zaključil Tomislav Tomić. Olimpija je po drugi zaporedni zmagi v Ljudskem vrtu zaostanek za Mariborom zmanjšala samo na dve točki.

Gledalci so spremljali dinamično igro s priložnostmi na obeh straneh. Marko Šuler in Mitja Viler sta poizkušala s strelom, Luka Zahović pa je v 11. minuti padel ob Arisu Zarifoviću, vendar sodnik Matej Jug ni pokazal na belo točko. Tudi pred vrati Jasmina Handanovića je bilo zelo prometno. Med bolj aktivnimi v vrstah zmajev je bil znova Rok Kronaveter, ki je po dobre pol ure igre tudi zadel vratnico, vendar se pri tem poškodoval in srečanje končal predčasno.

V 40. minuti pa eksplozija v Ljudskem vrtu. Viler je pred vrata Olimpije poslal predložek, žoga je prišla do Hotića, ki je imel dovolj časa, da se je osem metrov od vrat lepo namestil in matiral Ivačiča za vodstvo Maribora z 1:0.

Drugi polčas se je začel po ljubljanskih željah. Že v 52. minuti je Vombergar za izenačenje izkoristil predložek Stefana Savića in zadel iz neposredne bližine. Dobrih deset minut kasneje so zmaji že vodili. Tomić je na robu kazenskega prostora lepo zadel žogo in jo pospravil pod prečko nemočnega Handanovića. Evrogol.

Mariborčani so potrebovali nekaj trenutkov, da so se pobrali po hladnem tušu. Najnevarnejše in najbolj vroče je bilo v gostujočem kazenskem prostoru v 80. minuti. Zahović je padel po dvoboju z Asmirjem Suljićem, vendar je Jug v nasprotju s pričakovanji domačih ocenil, da je šlo za simuliranje domačega napadalca. Gledalci so vse prej kot z navdušenjem sprejeli njegovo odločitev, kri pa je zavrela tudi Hotiću, ki je Juga porinil v hrbet in dobil rdeči karton.

Vijoličasti so v zaključku srečanja tudi ob igralcu manj poskušali priti do izenačenja, a so izbranci Zorana Barišića mirno odbili vse napade in prišli do druge zaporedne zmage v Ljudskem vrtu.

Celjani slavili v Kranju
Na prvi tekmi 14. kroga so Celjani v Kranju slavili z 2:1. Za goste sta v prvem polčasu zadela Rudi Požeg Vancaš in Elvir Ibišević, medtem ko je za domače častni zadetek dosegel Luka Majcen.