Olimpija brez podcenjevanja tudi v drugo proti Kopru

Prva liga 30. Okt 201813:39 > 13:42
NK Olimpija/SPS

Eden izmed tistih, ki v zadnjih tednih opozarjajo nase, je zagotovo 19-letni vezist Vitja Valenčič. Slednji je na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije proti Kopru dočakal svoj debi v dresu Olimpije, ki je slavila 5:0.

NK Olimpija Ljubljana

19-letni vezist Vitja Valenčič je na prvi tekmi četrtfinala pokala Slovenije proti Kopru dočakal svoj debi v dresu Olimpije, nato je zaigral še na prvenstveni tekmi s Triglavom, zdaj pa upa na nove tekmovalne minute v zeleno-belem dresu.

V sredo ob 20. uri v Stožice prihaja tretjeligaš Koper, ki ga je Olimpija na prvi tekmi zlahka premagala s 5:0. Vitja se zaveda visoke prednosti, hkrati pa dodaja, da bodo šli zmaji tudi v drugo na polno. “Tekme se moramo lotiti tako, kot smo se prve. Začeli bomo z 0:0, na igrišču želimo pokazati, da smo boljši in dobiti tekmo,” odločno pravi Vitja, ki se je minuli vikend s soigralci veselil velike prvenstvene zmage v Mariboru.

Mladenič podaljšal

19-letni napadalec Matevž Turkuš, ki trenutno kot posojen nogometaš Olimpije nastopa za drugoligaša Bravo, je podaljšal pogodbo z državnimi in pokalnimi prvaki do konca sezone 2020/21.

Turkuš je prvo profesionalno pogodbo z zmaji podpisal v začetku leta 2016, kazal odlične nastope v mladinski selekciji, kar je vzbudilo zanimanje strokovnega štaba članskega moštva. Matevž je s prvo ekipo treniral od zimskega pripravljalnega obdobja naprej, za njegov razvoj pa je bilo vseeno bolje, da je poleti igralne minute odšel nabirati v Bravo.