Mura se veseli zanesljive uvrstitve v polfinale pokala

Prva liga 31. Okt 201815:11 > 15:19
Ekipa24.si

Nogometaši Mure so prvi polfinalisti slovenskega pokala. Sobočani so na povratni četrtfinalni tekmi v Fazaneriji premagali Gorico s 3:2 in se s skupnim rezultatom 5:2 uvrstili v polfinale slovenskega pokala.

Novogoričani so bili tudi na povratni tekmi plen soboške ekipe. Potem ko jih je Mura kot tretjeligaš izločila že v sezoni 2015/16, jih je zdaj še kot prvoligaš.

Prekmurci so si zajetno prednost priigrali že na Primorskem, ko so slavili s 3:0. V Murski Soboti so se sicer že veselili pokalnega naslova, in sicer v sezoni 1994/95, ko so premagali Publikum.

Tokrat pa so za nov lep uspeh črno-belih z zadetki na povratni tekmi poskrbeli Amadej Maroša v šesti, Tomi Horvat v 51. in Žan Karničnik v 65. minuti. Pri Gorici, ki je bila pokalni prvak že trikrat (2000/01, 2001/02, 2013/14), pa sta zadela Miha Kavčič v 17. in Semir Smajlagić v 82. minuti. Tik pred koncem tekme je bil zaradi prekrška izključen Andrija Filipović.

Ob 17. uri sledi še obračun med Domžalami in Mariborom ter ob 20. uri obračun med Olimpijo in Koprom, obe tekmi si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na SportKlubu1. Ob 18. uri bo tekma še med Aluminijem in Krškim.