NK Olimpija/SPS

31.10.2018 | 22:02

Olimpija z drugo ekipo do remija in polfinala

Na povratni tekmi četrtfinala pokala Slovenije so zmaji potrdili uvrstitev med štiri najboljše. Potem, ko so na Bonifiki slavili s 5:0, so tokrat pred domačimi gledalci z drugo ekipo remizirali proti Kopru z 1:1.

Zoran Barišić je v primerjavi s sobotnim derbijem v Mariboru zamenjal celotno enajsterico in priložnost ponudil nekaterim, ki sicer igrajo bolj malo oziroma praktično nič. To potezo si je domači trener ob visoki prednosti s prve tekme lahko tudi privoščil.

V prvem polčasu zmajem ni uspelo doseči gola. Imeli so številne priložnosti, prednjačil je Ivan Lendrić, najbližje golu pa je po strelu z razdalje prišel Boakye. Gostje niso niti enkrat ogrozili vrat Nejca Vidmarja. So pa zato povsem nepričakovano povedli takoj na začetku drugega polčasa. Po levi strani je pobegnil Verunica, Vidmar je njegov strel sijajno ubranil, nato pa je odbitek v mrežo pospravil Edi Baša. Vodstvo gostov je bilo nezasluženo in temu primerno dolgo je tudi trajalo. Približno deset minut kasneje je pritisk zmajev obrodil sadove, saj je z neposredne bližine v polno meril Lendrić. Tudi v nadaljevanju tekme so imeli domači več od igre in več priložnosti, a je ostalo pri skupnih 6:1.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Ilić, Gorenc (od 46. Maksimenko), Jurčević, Valenčič, Avramovski (od 78. Kobiljar), Lupeta, Lukanović (od 78. Suljić), Črnic, Lendrić.

Koper: Grlj, Hadžić, Petrović, Tramte, Maslić (od 71. Vrdoljak), Glavaš, Kovačević, Ajkić (od 86. Opara), Tomić, Baša, Verunica. (od 88. Fatić).

Na tretji današnji tekmi v četrtfinalu pokala sta se ekipi Aluminija in Krškega razšli brez zadetkov. Kar pomeni, da je Aluminij zaradi remija v gosteh z 2:2 napredoval v polfinale.