Delitev točk med Gorico in Rudarjem

Prva liga 3. Nov 201820:34 > 20:37
NZS

Uvodna tekma 15. kroga PLTS med Gorico in Rudarjem se je končala brez zmagovalca (2:2). Maribor v nedeljo čaka štajerski derbi proti Celju, Olimpija pa v Stožicah gosti Domžale.

Obračun v Novi Gorici so bolje začeli gostje. V 22. minuti je Milan Tučić po odbiti žogi zadel za vodstvo Velenja. Samo pet minut kasneje so domači izenačili po protinapadu, ki ga je učinkovito zaključil Semir Smajlagić.

Gostje so znova povedli v 67. minuti. Med strelce se je znova vpisal Tučić, tokrat z glavo po podaji Damjana Trifkovića iz kota.

Gorici je točko v 77. minuti prinesel Bede Amarachi Osuji z natančno izvedeno enajstmetrovko. David Kašnik je pred tem nerodno pohodil Smajlagića, kar je sodnik Nejc Kajtazović kljub protestom gostov ocenil za najstrožjo kazen.