Maribor spustil petardo v celjska vrata

Prva liga 4. Nov 201816:14 > 16:28
NK Maribor/Drago Wernig

Na 39. štajerskem derbiju so visoko slavili gostje iz Maribora in domačim nasuli 5 golov.

V 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije je Celje gostilo Maribor. Na prvi tekmi med tema dvema rivaloma v letoošnji sezoni je Celje v Ljudskem vrtu Vijoličnim vzelo točko, tokrat pa so bili v povsem podrejenem položaju, kljub odsotnosti najboljših mariborskih strelcev Jana Mlakarja (poškodba) in Dina Hotića (kazen).

Gostje so povedli že v 7. minuti, ko je goleado otvoril Marcos Tavares. Po podaji Pihlerja je zadel z glavo. Luka Zahović je povišal v 15. minuti, ko se je do njega odbila žoga po strelu Tavaresa in obrambi Matjaža Rozmana. Zahović bi lahko čez 3 minute zadel že drugič, ko je v kazenskem prostoru Benedečič podrl Pihlerja, sodnik pa je pokazal na belo točko. Rozman je Zahoviću strel ubranil. Še pred koncem prvega polčasa se je po podaji s kota najbolje znašel Gregor Bajde in zadel za 3:0.

V 50. minuti so Mariborčani nadaljevali z uspešnimi strelskimi vajami iz prvega polčasa. Tokrat je bil po podaji s kota uspešen Saša Ivković, ki je povišal na 4:0. Po manj kot uri igre pa je počilo za hrbtom Rozmana. Po podaji Klinarja je slabo reagiral branilec Stojinović z nespretnim izbijanjem žoge, ki je prišla do Tavaresa, ta pa je postavil končni rezultat 5:0 in dosegel svoj 143. gol v slovenskem prvenstvu.