Drama v Stožicah: 8 golov, enajstmetrovke, delitev točk

Prva liga 4. Nov 201818:35 > 19:01
NK Olimpija/SPS

Po sedmih golih v Kranju in petih v Celju smo jih videli še 8 v Stožicah. Olimpija in Domžale sta si jih razdelila s 4:4.

NK Olimpija Ljubljana

V Stožicah se je zbralo 5000 gledalcev za tekmo med Olimpijo in Domžalami in imeli so kaj videti. Že v prvem polčasu je padlo 5 zadetkov. Povedli so domači, ko je s pomočjo prečke zadel Suljić v 15. minuti, čeprav tudi iz počasnega posnetka ni bilo jasno, ali je žoga v celoti prečkala golovo črto, a Skomina je zadetek priznal. Gostje so hitro prišli do izenačenja, ko je že v naslednjem napadu Boakye zakrivil enajstmetrovko, Ibračić pa jo je zanesljivo realiziral. Še nekaj minut kasneje pa je Domžalčanom uspel preobrat, ko je Nicholson v 28. minuti premagal Ivačiča za 2:1. Kronaveter je nato spet poskrbel za izenačenje, a so gostje tik pred koncem prvega polčasa prišli do vodstva s 3:2 po golu Melnjaka.

V drugem polčasu se je napeta tekma nadaljevala. Po serijsko zapravljenih priložnostih Ljubljančanov so gostje povišali prednost na 4:2 po golu Nicholsona. V 78. minuti so se Zmaji vrnili po enajstmetrovki, ki jo je zanesljivo izvedel Kronaveter. v 86. minuti je Skomina še tretjič na tekmi pokazal na belo točko, drugič v korist domačih in Kronaveter je uspešno ponovil vajo in s tem postavil končni rezultat 4:4.