Slab začetek, dober konec Maribora proti Triglavu

Prva liga 10. Nov 201818:30 > 18:34

Maribor ohranja prednost na vrhu lestvice PLTS. Vijoličasti so v 16. krogu v Ljudskem vrtu s 4:1 odpravili Triglav, ki je celo povedel z 1:0.

Gorenjci bi si težko želeli lepšega začetka srečanja pod Kalvarijo. Tilen Mlakar je v 26. minuti preigral bledega Denisa Klinarja in Jasmina Handanovića premagal z diagonalnim strelom. Sledil je pritik domačih, ki je sadove obradil v 35. minuti. Celotno akcijo je izpeljal kapetan Maribora Marcos Tavares, ki je preigraval in prišel do strela z 20 metrov. Žoga je po strelu z levico odletela v malo mrežico nemočnega Darjana Curanovića. Evrogol.

Gostje so do polčasa še uspeli zadržati neodločen izid, v drugem pa je četa Darka Milaniča potrdila veliko razliko v kvaliteti. Najprej je v 56. minuti Luka Zahović izkoristil podajo Klinarja, štiri minute kasneje je s samostojno akcijo nase opozoril Felipe dos Santos, medtem ko je zadnji žebelj v krsto Triglava v 68. minuti zabil Tavares. Brazilec je imel na voljo enajstmetrovko, ki mu jo je Curanović ubranil, vendar je kapetan Maribora uspel popraviti svojo napako.

Maribor ima na prvem mestu s tekmo več sedem točk prednosti pred Olimpijo, ki v nedeljo gostuje v Velenju.