Zahović: Navijači cenijo poštene sodnike

Prva liga 12. Nov 201821:11 > 21:13
NK Maribor/Drago Wernig

Športni direktor Maribora Zlatko Zahović je v pogovoru za klubsko spletno stran komentiral potezo mariborskih navijačev, ki so po koncu tekme s Triglavom zaploskali sodnikom.

NK Maribor

“Na takšen način se lahko vrnejo samo šampioni. In klub, ki je doživel slabe in dobre trenutke. Klub z življenjskimi izkušnjami. Klub v polnem pomenu besede, z neprecenljivo navijaško podporo. Ko v Domžalah, v 92. minuti, slišijo gremo Maribor, imajo igralci dodatno energijo. Ne glede na številčnost se čuti podpora, veliko pri vseh uspehih izhaja iz naših ljudi. Navijači dajejo, igralci vrnejo. To je Maribor,” je dejal športni direktor vijoličastih.

Navijači na osrednji tribuni Ljudskega vrta so po tekmi zaploskali kar sodniški ekipi: “Ko smo pri navijačih, ne moremo mimo še ene poteze. Sobotne, po zadnjem sodniškem žvižgu. “Gre za odziv, na katerega smo lahko zelo ponosni. Ne smemo pozabiti, da govorimo o navijačih, ki jih nihče ne more zmanipulirati, saj so doživeli vse v nogometu. Naslove državnega prvaka v serijah, pokalne trofeje in v superpokalu, evropske mejnike. Občinstvo, ki je videlo tri Lige prvakov, tri Lige Europa in dočakalo evropsko pomlad, je občinstvo, ki zna prepoznati vrednost ter iskrenost. Te navijače je zelo težko prepričati v nekaj drugega, kot v to, kar sami začutijo. Kar so naredili gledalci po tekmi proti Triglavu, je razlog za aplavz njim. Ponosni smo na ljudi, ki so zaploskali sojenju, ki je bilo iskreno. Tako kot naši navijači. Želimo si takšne iskrenosti v Ljudskem vrtu in vseh naših stadionih skozi celotno sezono. Navijači so namenili podporo za hrabrost. Cenijo znanje, znajo ločevati med negativnimi in pozitivnimi zadevami. Kot se negativno odzovejo na slabe stvari, se pozitivno na dobre. Velik klub delajo veliki navijači, ki so ob vsej podpori pokazali tudi, da znajo opravičiti. Opravičijo pa lahko samo veliki ljudje. V klubu smo še enkrat več ponosni na njih. To pa ni prvi takšen odziv. Dokaz, da se v Ljudskem vrtu zaploska sodnikom tudi v primeru, ko Maribor ne doseže želenega rezultata, ne sega daleč nazaj. Proti Qabali si pred dvema letoma nismo priigrali napredovanja v skupinski del, a so Viktor Kassai in preostali člani madžarske sodniške ekipe ob odhodu z igrišča dobili aplavz s tribun.”