Barišić: Od ekipe se nisem poslovil

Prva liga 8. Dec 201821:10 > 21:12
NK Olimpija/SPS

Ljubljanska Olimpija je buren prvi del sezone sklenila z zmago v Gorici, a okoli kluba je znova veliko negotovosti. Ali bo Zoran Barišić tudi spomladi vodil zmaje, še ni znano.

Gostovanje v Novi Gorici sta po uradni razlagi kluba zaradi poškodbe izpustila Rok Kronaveter in Branko Ilić. Na drugi strani se na ulici govori marsikaj. Številni namigujejo, da je šlo predvsem za potezo predsednika Milana Mandarića, saj naj bi bila ravno Kronaveter in Ilić pobudnika upora, s katerimi so igralci le prišli do zasluženih premij za naslov državnega prvaka v lanski sezoni in nastop v Evropi.

Še naprej je negotova tudi usoda trenerja Zorana Barišića. EkipaSN poroča, da je Avstrijec v slovenskem Las Vegasu že vodil zadnjo tekmo Olimpije, z vodstvom kluba (beri: Mandarićem) naj bi se moral dogovoriti le še o višini odpravnine zaradi predčasnega slovesa od Ljubljane.

Če sem se poslovil od fantov? Ne, ne. Gremo na počitnice, vsem želim prijetne počitnice in božične praznike. Mislim, da je Olimpija, odkar smo tukaj, dokazala, da igra najlepši nogomet v državi. Igralci so si dvignili ceno,” je po prvi zmagi proti Gorici v letošnji sezoni za Planet TV dejal Barišić in na dodatno vprašanje o svoji prihodnosti na klopi slovenskih državnih prvakov še dodal: “Čakata me še eden ali dva pogovora s predsednikom. Prvi boste, ki boste izvedel, kaj in kako. Cilj je, da Olimpija napreduje.”