Sreberniča bo pri Gorici nasledil Bašić

Prva liga 5. Jan 201919:22 > 19:26
ND Gorica

ND Gorica je na uradni spletni strani zapisala, da je novi glavni trener članskega moštva postal Nermin Bašić, ki bo nasledil legendarnega Mirana Sreberniča.

Nermin Bašić je nazadnje deloval pri drugoligašu iz Radomelj, ki po prvem delu aktualne sezone zaseda prvo mesto v 2. SNL. Svojo trenersko kariero je 35-letni strokovnjak začel leta 2011 v bosanski Premijer ligi pri domačem Travniku, nato pa je odšel v NK Metalleghe.

Njegov zadnji klub v domačem okolju je bil FK Tuzla City, od koder se je leta 2017 preselil k Radomljam, kjer se je Bašić prvič spoznal s slovenskim nogometom.

Na mestu pomočnikov trenerja bosta tudi v prihodnje Saša Kolman in Florijan Debenjak, trener vratarjev je Borut Mavrič, za kondicijsko pripravo bo skrbel Renzo Casellato.

Bašić bo svoje nove varovance spoznal v ponedeljek, ko bodo vrtnice tudi uradno začele priprave na spomladanski del prvenstva.