URADNO: Na klop Olimpije se vrača Robert Pevnik

Prva liga 8. Jan 201916:06 > 16:14
NK Olimpija/SPS

Vlogo glavnega trenerja članskega moštva NK Olimpija Ljubljana je prevzel Robert Pevnik, dosedanji trener mladinske selekcije.

Olimpija tako še naprej sprejema odločitve v skladu z novo strategijo, ki predvideva dolgoročno opredelitev na kader vzgojen v domači šoli.

Robert Pevnik je ob prevzemu dolžnosti poveda: “Zame je velika čast, ponos in privilegij biti trener najboljšega kluba v državi, po drugi strani pa tudi velika odgovornost in izziv. Sem samozavesten in pripravljen na to nalogo. Imamo odlično ekipo in verjamem, da bomo naredili dobre rezultate.

Predsednik Olimpije Milan Mandarić se je Pevniku zahvalil za pripravljenost pomagati Olimpiji v času velikih sprememb in izzivov. Trener, ki je Olimpijo sicer vodil že med letoma 2009 in 2010, bo igralce spoznal v sredo, v četrtek, ko je na vrsti tudi prvo druženje z novinarji, pa bo vodil tudi prvi trening.

49-letnik iz Celja je trenersko pot začel leta 2009 pri ptujski Dravi, nato pa na domačih tleh ob Olimpiji vodil še Domžale, Rudar Velenje, Muro, Radomlje, Aluminij in Celje. V tujini je vodil Rabotnički in poljsko ekipo Legionovia Legionowo.