Olimpija začela brez Kronavetra in Ivačiča

Prva liga 14. Jan 201915:28 > 15:30
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija bo prvi del priprav opravila v Čatežu, kamor pa pod vodstvom novega trenerja Roberta Pevnika nista odpotovala Rok Kronaveter in Aljaž Ivačič.

Slovenski državni in pokalni prvaki, ki jih je pred začetkom drugega dela sezone 2018/19 prevzel Robert Pevnik, so v ponedeljek prispeli v Čatež, kjer bodo v okviru tamkajšnjih term vadili vse do 26. januarja.

V tem času bodo odigrali dve pripravljalni tekmi proti hrvaškima kluboma NK Varaždin in HNK Gorica. Prva tekma bo v soboto, druga pa teden dni kasneje.

Trener Pevnik je s svojimi varovanci že opravil prvi trening v Čatežu, kjer lahko računa na 27 igralcev. Med njimi je kar sedem mladincev (vratarji Anej Mrežar, Matija Orbanić in Kristijan Sekulić, branilec Matija Burin, vezist Adam Jakupović ter napadalca Haris Kadrić in Oliver Kregar), brez svojega sedeža na avtobus pa sta očitno ostala Aljaž Ivačič in Rok Kronaveter.

S tem so govorice, da sta oba nogometaša pred izhodnimi vrati kluba, dobila še dodatno težo. Medtem ko naj bi bil prestop Ivačiča v Ligo MLS (Portland) praktično že zapečaten, je usoda Mariborčana na začasnem delu v slovenski pestrolnici še neznana.

Seznam igralcev Olimpije na pripravah v Čatežu:

Vratarji: Nejc Vidmar, Anej Mrežar, Matija Orbanić, Kristijan Sekulić.

Branilci: Macky Bagnack, Eric Boakye, Ben Gasser, Vitalijs Maksimenko, Jan Gorenc, Matija Burin, Dino Štiglec, Mario Jurčević.

Vezisti: Nik Kapun, Goran Brkić, Tomislav Tomić, Marko Putinčanin, Adam Jakupović, Matic Črnic, Asmir Suljić, Stefan Savić, Vitja Valenčič.

Napadalci: Andres Vombergar, Antonio Lukanović, Jucie Lupeta, Oliver Kregar, Haris Kadrić, Žan Medved