Mariborčani ugnali Rudar, Olimpija remizirala v Čatežu

Prva liga 19. Jan 201919:27 > 19:33
NK Maribor/Grega Wernig

V soboto sta bila v okviru priprav na delu prva kluba slovenskega državnega prvenstva. Maribor je v Ljudskem vrtu z 2:0 odpravil Ruder iz Velenja, Olimpija pa je v Čatežu remizirala z madžarskim drugoligašem Budafokijem.

Mariborčani so tekmo odigrali brez reprezentantov. Pripravljalno bazo so zapustili Zahović, Dervišević, Hotić, Vrhovec, Mlakar in Klinar, manjkala pa sta še ne povsem pripravljena Milec in Uskoković. Moštvu so bili priključeni Matko, Maher in Grajfoner iz selekcije do 19 let, priložnost pa sta dobila še Koblar in Šme, ki se vrača po uspešnem okrevanju. V vratih sta tokrat stala Pirić in Handanović.

Za vijoličaste sta zadela Aleks Pihler (že v drugi minuti) in Nino Žugelj, ki je s krasnim golom navdušil v 69. minuti. Velenjčani sicer niso navdušili, tako da bi lahko bila zmaga Maribora tudi višja.

Zmaji so v Čatežu za zaprtimi vrati odigrali prvo pripravljalno tekmo pred drugim delom sezone 2018/19. Nasprotnik je bil madžarski drugoligaš Budafoki MTE, trener Robert Pevnik pa zaradi lažjih poškodb ni mogel računati na Brkića, Valenčiča, Putinčanina in Štigleca ter reprezentantov Vidmarja, Črnica in Vombergarja.

Olimpija je v prvem polčasu prikazala odlično predstavo in izpeljala nekaj res lepih akcij. V 13. minuti je Jurčević odlično podal z leve strani, Lukanović pa je z glavo žogo poslal v mrežo. Drugi gol je dosegel Lupeta, ki je izkoristil sijajno akcijo Savića in Boakyeja. V nadaljevanju je Pevnik priložnost ponudil številnim mladincem, ki so se odlično kosali z nasprotnikom, si priigrali kar nekaj priložnosti, a po nekaj nepazljivostih v obrambi prejeli dva gola. Madžari so znižali z enajstmetrovke, izenačili pa po strelu z razdalje.