Mlakar: Misli ne bodo uhajale v Anglijo

Prva liga 2. Feb 201911:07 > 11:13

Jan Mlakar je ob koncu prestopnega roka poskrbel za rekordni prestop iz NK Maribor v vrste angleškega člana Premier lige Brighton. Še preden se bo podal na Otok, bo preostanek spomladanskega dela odigral v vijoličastem dresu.

Zanimivo, kaj vse se zgodi v enem letu. Prestop je odraz trdega dela, ki sem ga opravil sam in skupaj s soigralci. Predvsem pa mi je veliko pomagala kontinuiteta igranja v dresu Maribora, kar so potrdili zadetki. Ko sem bil obveščen o konkretnem zanimanju Brightona, ni bilo treba veliko razmišljati. Zgodilo se je kar hitro in odločil sem se sprejeti izziv. Zdaj sem izkušenejši kot ob odhodu v Italijo, za menoj je precej več tekem in se veselim nove zgodbe,” je po povratku v štajersko prestolnico za uradno spletno stran mariborskega prvoligaša dejal Jan Mlakar. V samo 12 mesecih je na 31 tekmah dosegel 13 zadetkov. Dovolj, da si je prislužil sanjski prestop v Premier ligo. A po mnenju številnih bo morala najmočnejša evropska liga še malce počakati na prihod nadarjenega Slovenca, ki bo drugi del sezone še odigral v vijoličastem.

Zdaj sem spet in še vedno član Maribora. Po vrnitvi s poti nisem igral proti Domžalam, po dogovoru sem opravil trening. Ni bojazni glede mojega nadaljnjega truda, profesionalnega izpolnjevanja obveznosti. Misli ne bodo uhajale v Anglijo. Ne glede na to, da sem podpisal za Brighton, sem popolnoma osredotočen le na nadaljevanje doslej zelo uspešne vijol’čne zgodbe. V nedeljo grem na priprave v Turčijo in moje misli so povsem pri Mariboru. Čaka nas še veliko dela, sam pa sem si zastavil dodaten cilj. Rad bi odšel z darilom, da bi osvojili in skupaj z navijači proslavili 15. naslov prvaka,” si je zaželel Mlakar.