Domžalčani pred nadaljevanjem sezone okrepili obrambo

Prva liga 22. Feb 201917:12 > 17:18
NK Domžale

Ta vikend prinaša nadaljevanje sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije, še pred začetkom spomladanskega dela pa so za okrepitev poskrbeli Domžalčani. Rumeni dres si bo nadel mladi bočni branilec Marko Čubrilo, ki je nazadnje igral za srbski Radnik.

20-letnik, ki ima ob srbskem še bosanski potni list, je produkt akademije beograjskega Partizana, pri katerem je igral za vse selekcije z izjemo članske. Partizan ga je po končanem mladinskem stažu posodil Teloptiku iz Zemuna, lani poleti pa je prestopil v Radnik, kjer je v prvi polovici aktualne sezone srbske Superlige vknjižil sedem nastopov.

Po odhodu Melnjaka smo na položaju levega bočnega branilca ostali le s Sikoškom, saj sta Tubić in Vrandečič, sicer produkta našega Mladinskega nogometnega centra, poškodovana. Zaradi tega smo potrebovali nogometaša, ki bo Gregorju predstavljal konkurenco, in našli smo ga v Marku. S tem prihodom imamo v moštvu primerne zamenjave na praktično vseh igralnih položajih, kar je nujno potrebno za kakovostno odigran spomladanski del in miren uvod v prihodnjo sezono,“ je prihod Čubrila za klubsko spletno stran pojasnil športni direktor Matej Oražem, ki je z bočnim branilcem sklenil pogodbo do konca sezone, z možnostjo podaljšanja še za dve leti.

Ob prihodu so Domžalčani razkrili še en odhod. Rumeni dres bo za vsaj pol leta z modrim zamenjal Blaž Urh, ki se kot posojen nogometaš seli k drugiligašu iz Doba. V omenjenem klubu bodo izkušnje nabirali še Andraž Žinič, Luka Guček, Lovro Vrandečič, Gašper Horvat in Gaber Petric.