NK Olimpija Ljubljana

02.03.2019 | 21.59 > 22:08

V Murski Soboti brez golov, Olimpija ugnala Celje

V soboto smo videli dve tekmi 21. kroga Prve lige Telekom Slovenije. Na tekmi med Muro in Domžalami zadetkov ni bilo, Olimpija pa je zvečer z 2:0 premagala Celje.

NK Olimpija, Stefan Savić

NK Olimpija/SPS

Olimpija se je z zmago vodilnemu Mariboru približala na štiri točke zaostanka. Vijoličasti bodo sicer na delu v nedeljo, ko gostujejo v Kidričevem.

Ljubljančani so tekmo s Celjem odigrali v črnih dresih in se posvetili leta 1955 ustanovljeni Akademski športni zvezi Olympia, katere primarna barvna kombinacija je bila črno-bela.

Gostitelji so prvič zapretili že v 4. minuti, ko je Mario Jurčević z leve podal pred vrata, žoga pa je preletela tudi vratarja Metoda Jurharja in stresla vratnico. Celjani so se nato dobro branili in v drugi polovici polčasa vzpostavili ravnotežje. Videli smo tudi nekaj obetavnih akcij gostov, ki pa jim je vedno zmanjkal zaključek. V 45. minuti pa veselje domačih, za katerega je poskrbel Matic Črnic, ki je vnovčil dobro podajo Erica Boakyeja.

Gostitelji so vodstvo povišali v 68. minuti, ko je po dobri dvojni podaji z Asmirjem Suljićem zadel Stefan Savić. Celjani so do konca tekma ostali brez prave priložnost za vrnitev.

Na prvi sobotni tekmi je Fazanerija gostila zgodovinski obračun - prvi pod novimi žarometi. Ekipi sta pred 4.000 gledalci prikazali dinamično predstavo, ki pa ni postregla z zadetki. Prekmurci so sicer imeli terensko pobudo, a so tako eni kot drugi v okvir vrat sprožili le enkrat.

V nedeljo sledijo še preostale tri tekme 21. kroga PLTS.