Maribor v Kidričevem do zmage z igralcem manj

Prva liga 3. Mar 201917:22 > 17:34
NK Maribor/Twitter

V 21. krogu Prve slovenske nogometne lige je Maribor pri Aluminiju izvekel pomembno zmago in s tremi otčkami ohranja prednost sedmih pred drugouvrščeno Olimpijo.

V prvem polčasu sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, bližje golu pa so bili celo domači, ki so po enem izmed hitrih protinapadov v 43. minuti prek Dejana Petroviča zadeli vratnico, žoga se je nato odbila še v drugo vratnico ter zapustila golovo črto.

V drugem polčasu je zaradi (sicer nenamernega) udarca v obraz drugi rumeni karton prejel Aleks Pihler, tako da so morali gostje srečanje nadaljevati z le desetimi. In kot da bi to aktualne podprvake dodatno spodbodlo, so vijoličasti takoj zatem prišli do prvovrstne priložnosti za vodstvo.

Kar se v prvo ni posrečilo, je v 66. minuti Luka Zahović vendarle spremenil v 0:1! Predložek v kazenski prostor je spravil Amir Dervišević, najvišje je skočil Marcos Tavares, njegov strel je Matija Kovačić še ukrotil, a ga poslal na oddaljenejšo stativo, kjer je “odpadek” v mrežo zatlačil novopečeni očka Zahović.

Aluminij je imel do konca še nekaj priložnosti (najlepšo je Petroviču v kot izbil Saša Ivković), a je Maribor vseeno ohranil nedotaknjeno mrežo ter se z zmago prebil na 49 točk. Omeniti velja še zelo dober obisk (polne tribune) in izjemno slabo pripravljeno zelenico.