Tavares in Zahović za + 10 Maribora

Prva liga 9. Mar 201919:07 > 19:10
NK Maribor/Twitter

Zahvaljujoč domači zmagi proti Gorici z 2:1 in šokantnemu porazu Olimpije proti Triglavu bo Maribor večni derbi na vrhu lestvice pričakal z desetimi točkami prednosti.

Povezano

Maribor je za zmago proti Gorici potreboval vsega pet minut, za nove tri točke pa trepetal vse do konca. Po prvem polčasu brez zadetkov, je Ljudski vrt prvič eksplodiral v 51. minuti, ko je po podaji Žana Kolmaniča iz leve strani z glavo v polno meril kapetan vijoličastih Marcos Tavares. Samo pet minut kasneje je Grego Sorčana premagal še Luka Zahović, ki je prišel mimo kapetana Gorice Žige Lipuščka, nato pa lepo meril v dolgi kot.

Nekaj upanja je Gorici v 75. minuti vlil Andrej Kotnik, ki je uspel zadeti za priključek, kljub temu pa je bilo to premalo, da bi se Primorci izognili že sedmemu zaporednemu porazu.

Naslednji konec tedna vijoličaste čaka večni derbi proti Olimpiji, na katerem bi z zmago bržkone že odločili dirko za naslov prvaka, saj bi v primeru nove zmage večnim tekmecem pobegnili že za 13 točk.