Domžalam derbi za tretje mesto, Rudar ugnal Muro

Prva liga 10. Mar 201922:12 > 22:23
NK Domžale

Nedeljsko dogajanje v Prvi ligi Telekom Slovenije je postreglo s tremi tekmami. Najprej smo videli remi med Krškim in Celjem (1:1), nato je velenjski Rudar doma proti Muri (1:0) prišel do druge zaporedne zmage, krog pa sta z derbijem za tretje mesto sklenila Domžale in Aluminij (3:0).

Rumeni so kljub odsotnosti Amadeja Vetriha brez večjih težav prišli do devete zmage v sezoni in imajo po novem na tretjem mestu štiri točke prednosti pred Aluminijem.

Prvi polčas je bil sicer precej izenačen, gostitelji pa so povedli že v šesti minuti, ko je podajo Tončija Mujana izkoristil Adam Gnezda Čerin. V drugem delu so Domžalčani pritisnili in hitro prišli do povišanja prednosti. Najprej s prostega strela sprožil Senijad Ibričić, a je njegov strel odbil Matij Kovačić, še v isti minuti pa je po podaji Gnezde Čerina zadel Samar Nicholson. Končni rezultat je v 63. minuti postavil Slobodan Vuk.

Krčani prekinili serijo porazov
Nedeljsko dogajanje se je začelo v Krškem, kjer so Krčani po seriji treh zaporednih porazov prišli do pomembne točke v boju za obstanek. Celjani so na gostovanju sicer v 55. minuti povedli, zadel je Rudi Požeg Vancaš, ki je z 12 goli najboljši strelec lige. Za točko Krškega je v 81. minuti poskrbel Marco da Silva, ki je zadel s prostega strela. Gostitelji so bili do konca tekme živahnejši, a premoči niso znali kronati z zadetkom.

Druga zaporedna zmaga Rudarja
Do pomembne zmage so prišli tudi Velenjčani, ki so tokrat zaigrali brez kaznovanega Damjana Trifkovića. To se Rudarju ni poznalo, četa Marjana Pušnika pa je na kolena spravila Muro. Junak tekme je bil Aljaž Krefl, ki je v polno meril v 76. minuti. Mura je v končnici tekme pritiskala, a ostala brez prave priložnosti za izenačenje.