Petarda Mure, Celjani zaustavili pohod Triglava

Prva liga 16. Mar 201917:30 > 17:41
NK Celje

Nogometaši Celja so prepričljivo dobili prvo tekmo 23. kroga PLTS proti Triglavu s 4:0 in tako uspeli zaustaviti izjemen niz Gorenjcev na začetku spomladanskega dela. Še zadetek več so ob zmagi proti Krškemu dosegli nogometaši Mure.

Kranjčani so v Celje odšli po odmevni zmagi proti Olimpiji, tokrat pa prvič v spomladanskem delu ostali praznih rok. Grofje so povedli po pol ure igre, ko je šestič v sezoni v polno meril Mitja Lotrič. Domači so zmago potrdili s tremi zadetki v drugem polčasu. Pod vse zadetke se je podpisal 20-letni napadalec iz Čakovca Dario Vizinger.

Celjani so s 33 točkami trdno zasidrani v zgornjem delu lestvice, medtem ko Triglav ostaja pri 25 točkah in blizu boja za obstanek.

Hat-trick Maroše ob petardi Mure
Mura je za prvo spomladansko zmago nadigrala Krško s 5:0. Amadej Maroša je zabil tri gole – natančen je bil v 19., 47. in 70. minuti. Med strelce sta se vpisala tudi Luka Bobičanec v 70. minuti in Matic Maruško tri minute pred koncem rednega dela. Muraši so z novimi tremi točkami obdržali stik z zgornjim delom lestvice, Krško pa s 16 točkami ostaja prikovano na dno lestvice.