Večni derbi brez zadetkov bolj po meri Maribora

Prva liga 16. Mar 201920:21 > 20:28
NK Olimpija Ljubljana

Večni derbi med Olimpijo in Mariborom v 23. krogu državnega prvenstva se je končal brez zadetkov. Vijoličasti so tako na vrhu lestvice ohranili velikih 10 točk prednosti pred večnimi rivali.

Z razpletom derbija so lahko veliko bolj zadovoljni Mariborčani, ki so ohranili deset točk prednosti ob dejstvu, da je Olimpija v Stožicah dvakrat zatresla okvir vrat. Zmaji so bili nevarnejši (posest žoge 54:46, skupaj streli 18:10, v okvir vrat 5:1), vendar pa gostujoče mreže niso uspeli zatresti in tako kronati terensko premoč.

Prvi polčas je ponudil veliko zanimivega dogajanj, vendar brez pike na i. Za Olimpijo je nevarno poizkusil Stefan Savić, na drugi strani pa velja omeniti priložnost Alexandra Cretuja, ki je iz ugodnega položaja grdo zgrešil.

Na začetku drugega polčasa je Rok Kidrič z glavo zatresel prečko, nekaj trenutkov kasneje pa je Goran Brkić po močnem strelu iz 30 metrov zadel desno vratnico. Brkić je zapretil tudi v 58. minuti, vendar je Kenan Pirić njegov strel iz prostega strela uspel odbiti preko vrat. Vijoličasti so imeli na drugi strani najlepšo priložnost v 83. minuti, ko je po lepi kombinaciji Aleksa Pihlerja in Marcosa Tavaresa strel Luke Zahovića v zadnjem trenutku blokiral Mario Jurčević.