Kaj se dogaja z Olimpijo?

Prva liga 24. Okt 20169:10 > 9:23
Luka Elsner poraza ne pozna že 24 tekem zapored. FOTO: Getty Images

Olimpija včeraj ni uspela premagati vse prej kot odlično ekipo Rudarja iz Velenja. Tekma se je končala z 0:0, varovanci Luke Elsnerja pa so po dolgem času izgubili prvo mesto na lestvici. Poleg slabe igre v oči bode pomanjkanje motivacije, zdaj pa se ubadajo še z nedisciplino nekaterih igralcev.

Ljubljančani imajo zdaj 29 točk, eno manj kot Maribor in tri več od Domžal. Medtem, ko so vijoličasti še drugič v nekaj dneh premagali Gorico, Domžale pa slavile v Kopru, Olimpija ni uspela streti odpora Rudarja. Na stadionu, kjer so se na koncu lanske sezone veselili naslova državnega prvaka, tokrat niso zatresli nasprotnikove mreže.

Luka Elsner je bil po tekmi vidno razočaran, saj si njegova ekipa ni priigrala resnejših priložnosti. V prvem polčasu sta bila najbližje Kronaveter in Zajc, a zmaga Ljubljančanom preprosto ni bila usojena. Za nameček je prišlo tudi do manjšega incidenta, ki ga je zakuhal napadalec Leon Benko. Slednji se ob zamenjavi ni želel rokovati z Velikonjo, češ da mu soigralec v napadu “vsaj 16-krat ni želel podati”. Velikonja je v izdihljajih tekme zapravil daleč najlepšo priložnost za zmago in mir v hiši. V dvoboju ena na ena je bil uspešnejši Rudarjev vratar Ristić, ki je tako svoji ekipi priboril točko.

Trener zmajev po tekmi ni skrival razočaranja. Zapravili smo takšno priložnost, ko bi lahko zadržali vrh. Neverjetno, da prespimo prvih 45 minut, da je motivacija na tako nizki ravni, da se v samih osnovah nogometne igre ne pozna nič. Posledično nas ni v igri, ne ustvarimo si nič in smo pod pritiskom. Dokler se ne prebudimo malo v drugem polčasu in začnem, povedano po domače, lajati na igralce, se to drži na minimalni ravni. Zaradi tega uvoda v tekmo v zaključku ne moremo izgledati dobro, ker energija ni prava,” je Elsner bentil čez svoje varovance in dodal, da načrtuje spremembe: Čas je, da razbijemo nek način funkcioniranja in skrivanja težav. Pomembno je, da se jasno postavi na plano, da vidimo, kje so težave in izberemo fante, ki bodo dali vse za to ekipo. Ki bodo izgledali kot kolektiv in bodo fantje želeli dobro drugemu.”