Olimpija na kritike odgovorila z visoko zmago

Prva liga 26. Okt 201615:53 > 15:55
NK Olimpija/SPS

Po Domžalah sta se v polfinale Pokala Slovenije uvrstila še drugoligaš Krka in Olimpija, ki je na številne kritike po slabih predstavah proti Mariboru in Rudarju gladko opdravila Aluminij in se med najboljše štiri uvrstila s skupno zmago 6:2.

Na nogometaše Olimpije se je po porazu na večnem derbiju in zgolj točki v Velenju usul plaz kritik, na katere so Miha Zajc in soigralci odgovorili na najboljši možni način – z visoko zmago na povratni četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije proti Aluminiju s 4:1. Zmaji so se med najboljše štiri uvrstili s skupno zmago 6:2 in si pred nadaljevanjem sezone zagotovili vsaj nekaj miru.

Olimpija je povedla že v 11. minuti, ko je tudi ob pomoči domačega vratarja zadel Zajc, že v 25. minuti je Etien Velikonja z lepim zadetkom iz roba kazenskega prostora podvojil vodstvo. Na začetku drugega polčasa je Aluminij znižal preko Srdića, do zaključka srečanja pa sta zmago aktualnih državnih prvakov potrdil Leon Benko in Andraž Kirm.

Med najboljše štiri v pokalnem tekmovanju so je uvrstila tudi Krka. Novomeščani, ki letos nastopajo v drugoligaški konkurenci, so se pred svojimi navijači hitro znašli v zaostanku za Rudarjem. Velenjčani so prek Maryja in Glavine že do 27. minute uspeli izničiti prednost Dolenjcev iz prvega dvoboja, toda Kostanjšek je z dvema zadetkoma v 45. in 57. minuti potrdil uvrstitev Krke v polfinale.

Za zadnjo polfinalno vstopnico se bosta udarila Maribor in Gorica, ki sta se na prvem srečanju razšla brez zmagovalca (1:1).