Maribor zdaj čaka uslugo Kopra, Domžale razbile Gorico

Prva liga 5. Nov 201621:11 > 21:26
NK Celje/Damir Mrkonjić

Mariborčani so v štajerskem derbiju premagali Celje in bodo, v kolikor Olimpija jutri ne slavi v Kopru, reprezentančni premor preživeli na prvem mestu. Rudar in Aluminij sta se razšla brez golov, Domžale pa so na krilih Marka Alvirja in Slobodana Vuka razbile Gorico.

V prvem polčasu smo v Ljudskem vrtu spremljali pravo nogometno uspavanko. Vijoličasti so obračun sicer začeli bolje, a kmalu popustili. Celjani se niso prišli zgolj braniti, po približno pol ure so prvič zapretili. Napako je storil Jasmin Handanović, pred sila motiviranim Volašom pa je v zadnjem trenutku razčistil Marko Šuler. Pred koncem prvega dela sta dlani Handanovića ogrela Volaš in Čirjak, njuna nevarna strela pa je mariborski vratar uspel ukrotiti.

Drugi del so domači začeli veliko boljše. V 57. minuti je moral sicer Handanović posredovati ob strelu z glavo Džinića, že v naslednjem napadu pa smo videli prvi gol. Po podaji iz kota je bil v celjskem kazenskem prostoru najvišji Novaković, žogo je poslal pred gol, kjer je bil spreten Luka Zahović in žogo iz neposredne bližine poslal v mrežo. Slabih deset minut kasneje se je med strelce vpisal še Novaković. Reprezentančni napadalec je sprejel lepo podajo Vršiča, žogo elegantno poslal za hrbet Rozmana in postavil končni rezultat tekme. Do konca obračuna pravih priložnosti več nismo videli, gostje so še enkrat poskusili prek Džinića, dvoboj z mariborskim vratarjem pa je spet dobil slednji.

MARIBOR – CELJE 2:0 (0:0) (Zahović 61., Novaković 70.)

Maribor: Handanović, Šme, Rajčević (od 46. Mertelj), Šuler, Viler, Hotić (od 63. Pihler), Kabha (od 76. Vrhovec), Salalich, Vršič, Novaković, Zahović.

Celje: Rozman, Kous (od 71. Lovrečič), Džinić, Hadžić, Travner, Pungaršek (od 65. Požeg Vancaš), Pišek, Cirjak, Rahmanović, Cvijanović, Volaš.

Rudar in Aluminij sta se pomerila v popoldanskem terminu in se razšla brez zadetkov. Končni rezultat je bil realen pokazatelj dogajanja na terenu. Malenkost lepše priložnost so sicer imeli domači, ki so ob koncu prvega polčasa stresli okvir Aluminijevih vrat, bližje zadetku pa niso prišli. Rudar je prišel do dvajsete točke in ostaja na 7. mestu, Aluminij je na predzadnjem mestu in ima 5 točk manj.

RUDAR – ALUMINIJ 0:0

Rudar Velenje: Radan, Jahić, Grgić , Kašnik, Mužek, Grbić (od 79. Zec), Babić, Lotrič (od 68.Vručina), Trifković, Glavina, Eterović (od 59. Mary).

Aluminij: Janžekovič, Jakšić, Turkalj, Zeba, Kocić, Krljanović (od 75. D. Petrović), Cvek, Škoflek, Vrbanec, T. Petrović (od 90. Rebernik), Kramer (od 72. Srdić)

V tekmi dveh ekip, ki se borita za nastop v evropskih tekmovanjih, so Domžalčani na nekoliko nepričakovano lahek način premagali Goričane. Domači so bili od prve pa do zadnje minute boljši nasprotnik, v goriško mrežo pa so poslali kar pet žog. Blestela sta Marko Alvir, ki je zabil hat-trick in Slobodan Vuk, ki je ob zadetku, s katerim je postal najboljši strelec v zgodovini kluba, dodal še dve asistenci. Gol je prispeval tudi Lucas Mario Horvat.

DOMŽALE – GORICA 5:0 (Horvat 22., Alvir 30., 34., 92./11-m, Vuk 56.)

Domžale: Milić, Volarič, Vuk (od 67. Mance), Matjašič (od 59. Repas), Žužek, Širok, Horvat, Blažič, Balkovec, Žinko (od 61. Vetrih), Alvir.

Gorica: Sorčan, Škarabot, Gregorič, Burgić, Arčon (od 67. Nagode), Kolenc, Grudina, Žigon, Humar (od 46. Kotnik ), Jogan, Boben.

.

Jutri bosta na sporedu še obračuna med Krškim in Radomljami (ob 15h) ter Koprom in Olimpijo (ob 16:55).