Bravo po preobratu strl Nafto

Prva liga 6. Apr 201919:42 > 19:45
NK Bravo/Facebook

V derbiju 22. kroga 2. SNL je Bravo prišel do pomembnih treh točk v boju za naslov prvaka, potem ko je po preobratu v Ljubljani z 2:1 odpravil Nafto.

Gostje so povedli v 24. minuti. Vedran Vinko je streljal iz okli 15-metrov, vratar Brava Domen Gril je žogo uspel odbiti, vendar samo do Jake Bizjaka, ki mu iz neposredne bližine bi bilo težko zadeti za vodstvo Nafte. Bravo je izenačil sedem minut kasneje, ko je iz približno petindvajsetih metrov iz prostega strel v polno meril Marko Dabro.

Za dokončni preobrat in zmago Brava je v 74. minuti zadel najboljši domači strelec Mustafa Nukić. Ljubljančani so vsaj za en dan Sežani pobegnili na tri točke prednosti. Kraševce v nedeljo čaka domači obračun proti Biljam.

Brežice in Rogaška sta se razšla brez zadetkov, Krka je v gosteh s 3:0 odpravila Ankaran Hrvatine, Ilirija je s 3:2 slavila na Ptuju, Fužinar pa je pred svojimi navijači z 2:1 odpravil Dob.