Mandarić: Klicali so me, da bi vložil v Partizan

Prva liga 9. Apr 201918:47 > 19:14
Peter Macdiarmid

Predsednik Olimpije Milan Mandarić, ki je v preteklosti uspešno deloval tudi v angleškem nogometu, je v pogovoru za Večernji list razkril, da so se za njegov kapital zanimali pri Partizanu.

V Srbiji nisem mogel ne v Zvezdo ne v Partizan. Ob menjavah predsednikov so me vselej skušali vrniti. Na Hrvaškem sem bil v kontaktih s Hajdukom. Največ klicev sem dobil iz Partizana, ki so želeli, da v klub vložim nekaj denarja. Zataknilo se je pri navijačih. Sam vedno zagovarjam sodelovanje z navijači, ki so glavni za klubske uspehe. Stvari, ki niso del nogometa in športa, ne morem rešiti… Vedno sem govoril navijačem, da so oni lastniki kluba, ne pa jaz. Vedno sem jih prosil, da mi pri vodenju kluba pomagajo,” je povedal Milan Mandarić.

Nekdanji prvi človek Portsmoutha, Leicester Cityja in Sheffield Wednesdeya že tri leta vodi ljubljansko Olimpijo. V sezoni 2015/16 so zeleno-beli prvič po 21 letih naslov vrnili v slovensko prestolnico, v lanski sezoni pa osvojili dvojno krono. Mandarić je prepričan, da za vse uspehe ni deležen dovolj zaslug. Glavni razlog za to vidi tudi v tem, da je odnos države do športa drugačen kot na Hrvaškem in v Srbiji.

Slovenija je krasna država, a se mi zdi, da me ne cenijo dovolj. Hrvati bi opazili, če bi propadel Dinamo, Hajduk ali Rijeka. Slovence takšne stvari ne zanimajo,” dodaja Mandarić, ki na prostorih nekdanje skupne države v nogometu zelo ceni dve osebi: “Če sem iskren, zelo cenim Zdravka Mamića. Vem, kakšen je bil Dinamo pred njim in kaj je on prinesel v klub. Žal mi je, ker so se zgodile slabe stvari, a Zdravko ima zasluge za napredek Dinama in hrvaškega nogometa. V Sloveniji je edini človek z vizijo Zlatko Zahović. Maribor mu je lahko hvaležen.

Predsednik Olimpije se je za konec dotaknil še regionalne lige: “O tej ideji sem veliko govoril s predsednikom Uefe Aleksandrom Čeferinom. Če bi se lahko oddaljili od čustev, ki so po vseh političnih sporih še vedno prisotna, bi bila takšna liga sijajna. Vem, da je to zelo težko, a nekega dne si bomo morali priznati, da smo v nogometu isti. Med nami v nogometu ni Srbov in Hrvatov, vsi smo isti.