Maribor znova do minimalne zmage, Celjani zanesljivo

Prva liga 10. Apr 201917:36 > 17:39
NK Maribor

Na prvih dveh tekmah 26. kroga PLTS sta se do zmag prišli obe gostujoči ekipi. Celjani so na sosedskem derbiju z igralcem več ugnali Rudar s 3:0. Vodilni Maribor je na gostovanju pri zadnjem Krškem slavil z minimalnih 1:0.

Maribor je v Krškem prišel do četrte zmage letošnjo spomlad in tudi tokratna zmaga v 26. kroga je bila zgolj z enim zadetkom prednosti. Kar pa na lestvici pomeni, da so si vijoličasti s tekmo več pred Olimpijo nabrali že 13 točk prednosti.

Junak zmage na stadionu Matije Gubca je bil Blaž Vrhovec, ki je odbitek v 16. minuti po strelu Luke Zahoviča pospravil v domačo mrežo.

Sledila je dokaj izenačena tekma, kjer so imeli tudi Krčan svoje priložnosti, vendar je ostalo pri minimalni zmagi Maribora, ki tudi tokrat ni deloval preveč prepričljivo.

Celjani so na gostovanju v Velenju ugnali Rudar s 3:0. V dokaj izenačenem in ne preveč zanimivem prvem polčasu se je prelomni trenutek tekme zgodil v 33. minuti, ko je Damjan Trifkovič prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igršča.

Številčno premoč so grofje kronali s tremi zadetki v drugem polčasu. Dvakrat se je med strelce vpisal Rudi Požeg Vancaš, ki je zadel v 68. in 90. minuti. Drugi gol za Celjane je prispeval Amadej Brecl

Celjani so se s to zmago in tekmo več na lestvici točkovno izenačili z Domžalami.