NK Maribor/Facebook

13.04.2019 | 18.55 > 19:04

Maribor dobil derbi z Domžalami, Rudar šokiral Triglav

Vodilna ekipa Prve lige Telekom Slovenije NK Maribor je dobila derbi 27. kroga državnega prvenstva. Vijoličasti so z 1:0 strli Domžalčane, ki so padli po avtogolu Gabra Dobrovoljca v 89. minuti.

NK Maribor, NK Domžale

NK Maribor/Grega Wernig

V prvem delu so Domžalčani skušali narekovati ritem igre, eni in drugi pa so ostali brez prave priložnosti. V nadaljevanju so prvi zapretili Mariborčani, ki bi lahko povedli v 56. minuti. Po podaji iz kota je sprožil Dare VršićSaša Ivković je preusmeril žogo, a stresel le vratnico. Nekaj trenutkov zatem se je na desni strani sam pred vratarjem Santinijem znašel še Luka Zahović, ki pa je za las zgrešil vratar.

Maribor je bil v drugem polčasu občutno boljši, na odločitev pa smo čakali vse do 89. minute. Minuto pred tem je Marcos Tavares zapravil izjemno priložnost, v naslednji akciji pa zakuhal zadetek domačih. Po lepem prodoru v kazenski prostor je žogo poslal pred vrata gostov, tam pa jo je za hrbet svojega vratarja poslal Gaber Dobrovoljc.

Rudar se je poigral s Triglavom
Velenjčani so na prvi sobotni tekmi s 4:0 odpihnili Triglav, ki je v zadnjih krogih močno popustil. Kranjčani so doživeli tretji zaporedni poraz in četrtega na zadnjih petih tekmah. Knapi so povedli v 13. minuti, ko je zadel Žiga Škoflek. Slednji je zadel še v 42. minuti, v 51. minuti pa je bil še desetič v tej sezoni natančen Milan Tučić. Končni rezultat je v sodniškem dodatku postavil Žan Kumer, ki je zatresel lastno mrežo. Triglav je od 68. minute naprej igral brez izključenega Kristjana Arha Česna.