NK Olimpija Ljubljana

14.04.2019 | 18.55

Vrnitev "SuperSafeta" obeležil mojster Rok Kronaveter

Vrnitev dežurnega "gasilca" Safeta Hadžića na klop Olimpije je zmajem prinesla tri točke, a ekipa iz Ljubljane za Mariborom še zmeraj zaostaja 12 točk. Do konca prvenstva je še devet krogov.

Srečanje dveh ekip, ki imata april rezerviran za medsebojna srečanja, na sporedu so kar tri, je z dvema mojstrovinama zaznamoval Rok Kronaveter. Najprej je v 79. minuti s peto podal Mariu Jurčeviću, ki je z levico izstrelil "raketo" s kakšnih 18 metrov in načel mrežo gostov.

V sodnikovem podaljšku je "Kronagol" spet izkoristil zmedo v obrambi Aluminija in tokrat zadel sam, potem ko je ukradel žogo na robu kazenskega prostora, se sprehodil v "šestnajsterec" in nekoliko z leve strani z desnico zadel za končih 2:0.

Olimpija ima po 27. krogih 51 točk, enajst več od tretjeuvrščenih Domžal in dvanajst manj od vodilnega Maribora. Aluminij je peti. Zmaji v petek gostijo Goričane, Aluminij pa gostuje v Celju.