Mojstrovina Derviševića za piko na i

Prva liga 20. Apr 201919:18 > 19:21
NK Maribor/Facebook

Maribor je v 28. krogu PLTS v Ljudskem vrtu s 3:1 premagal velenjski Rudar. Za peto zaporedno zmago vijoličastih so zadeli Luka Zahović, Amir Dervišević in Marcos Tavares. Triglav po preobratu do treh točk proti Muri.

Maribor ima po slavju v Ljudskem vrtu znova 12 točk prednosti pred Olimpijo, ki je v petek prav tako s 3:1 odpravila Gorico.

Vijoličasti so povedli že v tretji minuti. Amir Dervišević je izvajal avt, v nadaljevanju akcije pa je Blaž Vrhovec okroglo usnje spravil do Luke Zahovića, ki je iz bližine dosegel svoje 12. prvenstveni zadetek v letošji sezoni. Zahović bi v 24. minuti lahko podvojil vodstvo domačih, vendar je iz najstrožje kazni zadel le vratnico. Pred tem je Robert Pušaver iz hrbta podrl Jana Mlakarja in dobil tudi rdeči karton.

Za mirnejše nadaljevanje v domačem taboru je v 56. minuti poskrbel Dervišević, ko je mojstrsko zadel z 20 metrov. Evrogol. Za priključek gostov je v 67. minuti zadel Dominik Radić, zaključek pa je znova minil v znamenju domačih. V 80. minuti so sodniki spregledali igranje z roko velenjskega branilca Marka Čošića v svojem kazenskem prostoru, šest minut kasneje pa so domači po očitnem igranju z roko Aljaža Krefla vendarle dobili še drugo najstrožjo kazen. Z enajstih metrov je natančno meril kapetan Maribora Marcos Tavares.

Vijoličaste že v sredo čaka povratna polfinalna tekma pokala proti Muri (v živo na SK 1), prvo tekmo so dobili z 1:0.

Muraši so v nasprotju z Mariborčani prvenstveno preizkušnjo sklenili s porazom. Varovanci Anteja Šimundže so v Kranju povedli v 27. minuti po zadetku Luke Šušnjare, za preobrat domačih pa je v drugem polčasu z dvema zadetkoma iz najstrožje kazni poskrbel kapetan in najboljši strelec Triglava Luka Majcen.