Bravo pobegnil Sežani na + 4

Prva liga 20. Apr 201921:54 > 21:57
NK Bravo/Facebook

Velikonočni konec tedna je najbolj razveselil nogometaše Brava, ki so v 24. krogu prvenstva povečali naskok pred Taborom. Sežanci so še drugič zapored zgolj remizirali, Bravo pa je dobil mestni derbi z Ilirijo.

Četa Dejana Grabića je nadaljevala pomladanski niz zmag, Ljubljančani so v mestnem derbiju z Ilirijo slavili že sedmič zapored. Bravo je pred 250 gledalci slavil z 2:0, sredi prvega polčasa je mrežo sosedov iz Šiške načel nekdanji Ilirijan Mustafa Nukić. Prvi strelec rumeno-modrih je izpustil zadnje gostovanje v Novem mestu, po povratku na zelenice pa je zadel že petič zapored. Vprašanje o zmagovalcu je bilo dokončno odločeno v 74. minuti tekme, ko je v polno meril Jurij Španja.

Bravo je povečal prednost pred drugim Taborom, ki je v domači Sežani remiziral z Rogaško in zaostanek za vrhom lestvice povečal na štiri točke. Kraševci so vrata Rogaške napadali brez pravega učinka, s štirimi točkami zaostanka pa so glede na rezultatsko formo Ljubljančanov zabredli v precejšnje težave.

Taboru so se z zmago v Kopru približali Radomljani, ki so bili s 27. golom Anela Hajrića boljši od Ankarana Hrvatinov. Sežance in Radomljane zdaj ločijo štiri točke, Ankarančani pa so po novem, že petem zaporednem porazu na lestvici zdrsnili na 14. mesto.

Pred Primorce so se s kompletom točk zavihteli Brici in Biljenci, pa tudi Dekančani, ki so na Ptuju osvojili točko. Srečanje z Dravo ni ponudilo zadetkov, zgolj enega so videli gledalci v Brežicah. Zadnja ekipa prvenstva je pred lendavsko Nafto pokleknila šele pet minut pred koncem tekme, ko je za zmago gostov zadel Alen Ploj.

Brici, ki so se že včeraj odpravili v Prekmurje, so v Beltincih slavili pomembno zmago v lovu na obstanek v drugoligaški konkurenci. Tudi v Beltincih je o zmagovalcu odločal en sam zadetek, pod katerega se je v 78. minuti podpisal Matic Marcius. Napadalec Brd je izkoristil najstrožjo kazen, ob tem pa velja dodati, da so gostje vse od 37. minuti igrali z deseterico mož. Po dveh rumenih kartonih je bil izključen Davies Opoku.

Bilje so bile na domači zelenici boljše od Doba. »Roletarje« je pokopal nigerijski napadalec Mathias Oyewusi, ki je prvič zadel v 25. minuti, v šesti minuti nadaljevanja srečanja pa je podvojil domačo prednost. Gostje so se po uri igre približali z golom Dina Zenkovića, a v zadnji tretjini niso uspeli doseči izenačujočega zadetka.

V 24. krogu je bilo z zadetki najbolj bogato srečanje na Ravnah. Fužinar je gostil novomeško Krko in napadal že četrto zaporedno zmago. Korošci so se morali zadovoljiti s točko, čeprav so po 20 minutah igre vodili z dvema zadetkoma prednosti. Dolenjsko mrežo sta zatresla nekdanja upa Maribora, najprej je bil natančen Timotej Dodlek, nato se je veselil še Ranko Moravac. Gostje so zaostanek po zaslugi Kima Dohyuna znižali še pred odmorom, za delitev izplena pa je v 90. minuti zadel Bruno Marotti. (vir: NZS)