Milanič: Ostajamo motivirani, ne bomo popuščali

Prva liga 21. Apr 20199:11 > 9:16
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so s sobotno zmago proti Rudarju prednost na lestvici znova povišali na 12 točk. Za vijoličaste je bila to že četrtna zaporedna zmaga v PLTS.

Zdaj smo pri četrti zaporedni zmagi v prvenstvu in lovimo rekord letošnje sezone, ko smo zmagali petkrat zapored. To nam mora biti naslednji cilj,” je po nadaljevanju serije poudaril trener Maribora Darko Milanič.

Mariborčani so še četrtič v tej sezoni premagali Rudar, ki tako ostaja brez točke proti vodilni ekipi PLTS. “Zadovoljni smo z zmago, tudi s prikazanim, kajti ustvarili smo si veliko priložnosti v tekmi, ko ni bilo lažje igrati, ker je Rudar imel igralca manj. Potem smo imeli še manj prostora zaradi postavitve gostov, smo pa jih z dovolj kvalitetno predstavo prisilili, da so delali napake in bi lahko zmagali še z višjim rezultatom,” dodaja Milanič.

Tekmo sta zaznamovali dve enajstmetrovki, Mariborčani pa so uspeli izkoristiti le eno. Kaj o tem pravi trener vodilne ekipe: “Za 11m sta bila določena Zahović in Dervišević pred začetkom tekme ter pred vstopom Tavaresa. Dobro je, da je Tavares zadel, da smo potem mirno pripeljali tekmo do želenega razpleta. Vsi kandidati za izvajanje so pokazali odločnost, pogum, da prevzamejo odgovornost. Treba je nadaljevati v tem slogu, imeti to željo, si ustvarjati priložnosti in zadevati.

Tudi po vstopu v zadnjo četrtino prvenstva prednost pred najbližjim zasledovalcem Olimpijo ostaja 12 točk. To pomeni, da Maribor zanesljivo koraka proti naslovu.

To je najpomembnejše, osvojene so nove tri točke in ostajamo na svoji poti, na kateri ne smemo popuščati. Veseli, da fantje kažejo izredno privrženost tej naši zgodbi in si zaslužijo čestitke. Ustvarili smo si odlično izhodišče za finiš sezone, dobro smo pripravljeni in želimo to potrjevati tudi v prihodnje,” v pogovoru za klubsko stran še pove Milanič.

Odmor do naslednje tekme bo kratek, saj Maribor že v sredo čaka povratna polfinalna tekma Pokala Slovenije z Muro.

“Dobro se zavedamo, da nas čaka izredno zahtevna tekma. Mura je že večkrat pokazala, da ima kvaliteto in se zna zelo dobro postaviti po robu ekipam, ki so v vlogi favorita. Imamo gol prednosti, kar nekaj pomeni, ničesar pa nam ne zagotavlja. Za napredovanje se bo treba močno potruditi,” o naslednjem testu pove Milanič.

Obe polfinalni tekmi boste lahko spremljali na kanalih televizije Sportklub.