Olimpija prvi pokalni finalist

Prva liga 23. Apr 201922:15 > 22:16
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Nogometaši ljubljanske Olimpije so se uvrstili v finale Slovenskega pokala. Na drugi tekmi polfinala so v Stožicah premagali Aluminij s 4:0. Zdaj imajo priložnost ubraniti lovoriko iz prejšnje sezone.

Prvo tekmo polfinala Pokala Slovenije je Olimpija dobila z 2:1, potem ko je dvakrat v polno zadel Goran Brkić. Tudi na drugi tekmi so Zmaji dominirali v ponovitvi lanskoletnega finala in zanesljivo slavili.

Po dvakrat sta zadela Rok Kronaveter in Stefan Savić.

Prvi zadetek je padel v 10. minuti, ko je Kronaveter zadel iz prostega strela. 9. minut kasneje je vodstvo podvojil Savić po podaji Suljića. Ljubljančani so imeli še eno lepo priložnost pred koncem prvega polčasa, a je Brkiću strel izjemno ubranil vratar Aluminija Matija Kovačič.

V drugem polčasu so domači nadaljevali s prevlado na igrišču. V 69. minuti se je spet spremenil rezultat, ko je Kronaveter uspešno realiziral 11-metrovko. Dosojen je bil prekršek Sanina Maminovića nad Juciejem Lupeto. V 87. minuti pa je za končni izid poskrbel Savić, ki je še drugič matiral Kovačiča.

Zmaje v finalu čaka boljši iz dvoboja Maribor – Mura. Vijoličasti pa so prvo tekmo pred domačimi gledalci dobili z minimalno prednostjo 1:0, edini gol na tekmi je s pravo 30-metrsko bombo dosegel Dino Hotić, ki je le nekaj tednov prej podaljšal pogodbo s klubom. Prvo tekmo je dobil Maribor z 1:0.