Remi na Fazaneriji za večni derbi v finalu pokala

Prva liga 24. Apr 201919:55 > 19:57
NK Maribor

Maribor se bo v velikem finalu slovenskega pokala pomeril proti Olimpiji. Na Fazaneriji je danes Maribor remiziral z 1:1 proti Muri in se s skupnim rezultatom 2:1 uvrstil v veliki finale.

Navijači Mure so tako kot smo navajeni na povratni tkmi polfinala pripravili odlično vzdušje, ki pa na koncu črno-belim ni pomagalo, da bi se uvrstili v veliki finale slovenskega pokala.

V prvem polčasu gledalci na Fazaneriji niso videli. Maribor se je seveda zanašal na prednost s prve tekme, ko je obračun s prekrasnim zadetkom odločil Dino Hotič. No, danes pa je nekaj podobnega uspelo Daretu Vršiču v 49. minuti in takrat je bilo praktično že vse odločeno. Vršič je po odbiti žogi z volejem neubranljivo ustrelil od daleč, brez moči je bil tudi Matko Obradovič.

V sodniškem podaljšku se je Mura preko Aleksandra Boškoviča izognila porazu in zabila za končnih 1:1.

V finalu slovenskega pokala se bosta tako 30. maja v Celju pomerila Olimpija in Maribor.