Elsner: "Kolektiv je danes zmagal."

Prva liga 1. Dec 201611:34 > 11:40
Luka Elsner poraza ne pozna že 24 tekem zapored. FOTO: Getty Images

Olimpija je včeraj na poledeneli zelenici v Stožicah z 2:1 premagala Celje. V prvem polčasu je kazalo na lažje delo zmajev, ki so po izključitvi Klinarja trpeli. Luka Elsner je v igri videl napredek.

Delovalo je, da bo Olimpija brez prevelikega naprezanja premagal Celje. Nato pa je prišla izključitev Denisa Klinarja, ki je dala upanja Celjanom. Gostje so bili v drugem polčasu na krilih nekdanjin nogometašev Maribora blizu izenačenja. Edini gol za Celje je dal Amar RahmanovićGoran Cvijanović in Dalibor Volaš pa sta zapravili lepi priložnosti za zgodnje božično darilo svojim nekdanjim delodajalcem. Izenačenje je preprečil tudi razpoloženi Rok Vodišek, ki je dobil dvoboj z Matejem Podlogarjem.

Trener Olimpije Luka Elsner je bil zadovoljen z zmago in predstavo svojih varovancev. Navdušila ga je predvsem moštvena igra, ki je prinesla pomembne tri točke v boju za naslov z Mariborom.

“Moment, ki gradi ekipo, ki nas je združil. Kolektiv je danes zmagal,” je za uradno spletno stran kluba dejal Elsner. “Po tem, ko je bil scenarij idealen, so se stvari po naši krivdi zalomile, ampak pretrpeli smo skupaj, preživeli marsikateri težek trenutek in na koncu mislim, da smo mislim da tudi zasluženo zmagali ter vzeli te ključne tri točke doma pred koncem tega dela. Fantje se trudijo in so se pripravljeni žrtvovati, ko nekdo izpade, ga nekdo drug nadomesti in to tvori ekipo. Nam je tega mogoče v preteklosti manjkalo, to smo danes dali in prepričan sem, da bomo to od tega momenta dajali vsako tekmo.”

Mladi Mario Jurčević je Elsnerjevo novo “odkritje” pred koncem jesenskega dela, bočni branilec je spet odigral celotno srečanje. “Bila je zelo težka tekma. Prvi polčas smo odigrali zelo dobro, nadzorovali igro in posest. Drugi polčas smo kljub izključitvi odigrali kompaktno, čvrsto in zasluženo zmagali,” je za uradne klubske kanale povedal Jurčević. “Zadovoljen sem s svojimi igrami na tem položaju, mislim pa, da imam dovolj prostora za napredek, a to bo prišlo sčasoma. Se ne bojim. Pričakujem, da bomo (na naslednji tekmi, op. a.) igrali tako, kot smo do sedaj in da bomo odšli na zaslužen oddih.”

Vezist Ljubljančanov Danijel Miškić je dodal: “Vedeli smo, da bo v vsakem primeru tekma težka, na koncu smo zelo zgodaj prejeli še ta rdeči karton in tekmo smo si še toliko bolj otežili proti koncu. Toda s pomočjo občinstva smo res ‘umrli’ na igrišču, kjer smo pustili srce, to pa se nam je na koncu vrnilo.