Aluminij skoraj presenetil Maribor

Prva liga 1. Maj 201919:09 > 19:17
NK Maribor/Grega Wernig

Vodilni Maribor je na tekmi 30. kroga državnega prvenstva le remiziral z Aluminijem (1:1). Gostje iz Kidričevega so bili v Ljudskem vrtu nevarnejši nasprotnik.

Aluminij je povedel v 41. minuti, ko je z razdalje meril Alen KranjcKenan Pirić pa je žogo odbil le do Luke Štora, ki je bil hitrejši od Rajčevića in zadel za 1:0. Pred tem je najlepšo priložnost za Maribor zapravil Luka Zahović, ki je po podaji Klinarja za las zgrešil vrata gostov.

Vijoličasi so v drugem polčasu napadali za izenačenje, a bili na polovici nasprotnika brez prave ideje. Gostitelji so izenačili šele v 80. minuti, ko je Amir Dervišević podal iz prostega strela, z glavo pa je bil natančen Jasmin Mešanović.

Do konca tekme smo videli še sijajno priložnost za Aluminij, ki pa jo je zapravil Ivan Kontek. Slednji se je po globinski podaji znašel sam pred Pirićem, a meril mimo gola. V sodnikovem podaljšku so domači zapretili še prek Felipeja Santosa, ki po podaji Derviševića iz prostega strela ni uspel poskrbeti za popoln preobrat.