Celjani boljši od Olimpije, prvi poraz za Hadžića

Prva liga 2. Maj 201919:00 > 19:07
NK Celje

Nogometaši Celja so v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije z 1:0 premagali Olimpijo. Štajerci so bili zadnjič boljši od ljubljanskega kluba v sezoni 2014/15, ko so v Ljubljani slavili z 2:1.

S tem je konec niza 15 ligaških tekem, na katerih Celjani niso uspeli premagati Olimpije.  Edini gol smo videli že v 33. minuti, ko je akcijo z globinsko podajo začel Tadej Vidmajer, po napaki branilca Olimpije Vitalija Maksimenka pa je odlično reagiral Mitja Lotrić, ki je matiral gostujočega vratarja.

Olimpija je prvič pod taktirko Safeta Hadžića ostala brez točk, Ljubljančani pa bodo po tekmi razmišljali predvsem o dveh situacijah v prvem polčasu. V 18. minuti je Jurharja namučil Rok Kronaveter, v 41. minuti pa je domači vratar po slabem posredovanju Vidmajerja žogo celo odbil v prečko.

V drugem delu so imeli Celjani še nekaj priložnosti za povišanje prednosti, a bili nenatančni, Olimpija pa neučinkovitosti domače zasedbe ni kaznovala in ostalo je pri rezultatu 1:0.

Zmaji zdaj za vodilnim Mariborom, ki je v tem krogu remiziral z Aluminijem (1:1), zaostajajo za 11 točk.