Krško ostalo brez licence za prihodnjo sezono PLTS!!

Prva liga 3. Maj 201913:17 > 13:25
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Komisija Nogometne zveze Slovenije za licenciranje nogometnih klubov je danes objavila rezultate licenčnega postopka za klube 1. SNL za sezono 2019/20. Na prvi stopnji je bilo uspešnih devet prvoligašev, osem klubov pa si je zagotovilo tudi licenco za nastopanje v evropskih pokalih.

“Vlogo za pridobitev ustrezne licence za tekmovalno leto 2019/20 je pravočasno vložilo vseh 10 klubov 1. SNL 2018/19. Osem klubov je vložilo tudi vlogo za pridobitev mednarodne UEFA licence (NK Triglav Kranj in NK Krško sta vložila vlogi samo za 1. SNL). Vloge je na prvi stopnji obravnavala Komisija NZS za licenciranje nogometnih klubov. Pri organizacijski, administrativni in strokovni podpori komisiji je aktivno sodeloval licenčni oddelek NZS. Komisija je pregledala uradno licenčno dokumentacijo in odločala ob doslednem upoštevanju Pravilnika NZS in UEFA za licenciranje nogometnih klubov, UEFA standarda, sklepov organov NZS in UEFA,” so zapisali pri Nogometni zvezi Slovenije.

Brez licence za 1. SNL za prihodnjo sezono je tako ostal NK Krško, ki preživlja zelo turbulentno sezono in je z desetimi točkami zaostanka za 9. mestom na robu izpada v 2. SNL.