Domžale zanesljive v Kidričevem

Prva liga 4. Maj 201920:08 > 20:10
NK Domžale

Uvodna tekma 31. kroga državnega prvenstva v nogometu se je končala z zmago Domžal, ki so v Kidričevem slavile s 3:1 in se še dodatno utrdile na tretjem mestu prvenstvene razpredelnice.

Varovanci Simona Rožmana so se veselili tretje letošnje zmage proti Aluminiju. Gostje so na Štajerskem povedli v 21. minuti, ko je Gaber Dobrovoljc žogo po predložku Senijada Ibričića podaljšal do osamljenega Tilna Klemenčiča na drugo vratnico, kjer mu ni bilo težko zadeti v polno.

V 56. minuti je iz kota podal Ibričić, vodstvo pa je podvojil Dobrovoljc. Visoko zmago Domžal je v 78. minuti po slabem izbijanju Ivana Konteka s svojim letošnjim enajstim zadetkom potrdil Shamar Nicholson.

Domžalčani imajo na tretjem mestu s tekmo več sedem točk prednosti pred četrtouvrščenim Celjem.

Maribor v nedeljo gostuje v Gorici, Olimpija pa se bo v Stožicah pomerila s Triglavom.