Goleada na Fazaneriji, Mura čudežno do točke

Prva liga 5. Maj 201916:56 > 17:05
Ekipa24.si

Tekma 31. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Muro in Rudarjem iz Velenja je navdušila s kar šestimi zadetki in dramatičnim zaključkom. Tekmeca sta se na koncu razšla z remijem (3:3).

Mura, ki se bori za Evropo, je tekmo začela slabo in se že v 4. minuti znašla v zaostanku. Marko Ćosić je z globinsko podajo lepo našel Žigo Škofleka, ki je z levico neubranljivo sproižil v spodnji levi kot. Gostitelji so nato pritisnili in do izenačenja prišli v 31. minuti, ko se je z diagonalnim strelom izkazal Armin Ćerimagić.

Velenjčani so na začetku drugega polčasa znova hitro povedli. Po podaji z leve je bil znova na pravem mestu Škoflek, ki je tokrat zadel z glavo. V 68. minuti so knapi z golom Milan Tučića povedli že s 3:1 in bili zelo blizu veliki zmagi v boju za obstanek. Mura se ni predala in v 81. minuti preko Nina Kouterja znižali na 2:3, v 93. minuti pa prišli do točke. Podajo Nika Lorbka je v gol pretopil rezervist Rok Sirk.