Maribor po zmagi proti Gorici na pragu naslova

Prva liga 5. Maj 201918:21 > 19:29
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora so v Novi Gorici z zmago 3:1 le še korak od 15. naslova državnih prvakov, ki ga lahko potrdijo že naslednjo soboto, ko v Ljudski vrt prihaja Olimpija.

Vijoličasti so ekspresno povedli po lepi akciji Vršiča in Kolmaniča, ki je pred vrati našel Jana Mlakarja. Slednji je z glavo spretno zadel za 1:0. Mariborčani so nato zapravili nekaj priložnosti, v 35. minuti pa prek Mlakarja vendarle povišali prednost. Hotić je sprožil z okoli 18 metrov, Sorčan pa je žogo odbil le do Mlakarja, ki je brez težav zadel. V 41. minuti bi lahko nadarjeni napadalec prišel do hat-tricka, a je Goričane rešila vratnica.

Gostitelji so se v drugem polčasu prebudili in nanizali kar nekaj priložnosti. V 49. minuti je bil Velikonja stresel vratnico, šest minut zatem pa je bil nenatančen še Filipović. V 60. minuti je bil nato za Maribor natančen Luka Zahović, a so sodniki gol zaradi prepovedanega položaja neupravičeno razveljavili.

Goričani so bili v 77. minuti vendarle nagrajeni za pritisk. Cretu je po predložku slabo izbil žogo, do katere je prišel Etien Velikonja, ki je z natančnim strelom ugnal Pirića.

Domačini so nato napadli za izenačenje, a so Mariborčani po kotu v 82. minuti prišli do tretjega gola. Podajo Derviševića je Bajde podaljšal do Zahovića, ki se je z glavo vendarle vpisal med strelce.

Mariborčani so po novi zmagi že povsem blizu 15. zvezdici, ki jo bodo lahko potrdili prihodnji konec tedna na večnem derbiju z Olimpijo.