20. krog PLTS: Bo Maribor nadaljeval z uspešno serijo?

Prva liga 2. Dec 201614:59 > 15:03
NK Maribor/Drago Wernig

Ni časa za oddih v Prvi ligi Telekom Slovenije. Do zimskega premora sta še dva kroga, Maribor in Olimpija pa se še vedno borita za vodilni položaj ob koncu jesenskega dela.

CELJE : GORICA (3.12.2016 ob 14:00)

Celjani so v sredo še tretjič letos izgubili proti državnim prvakom Olimpiji. V zadnjih dveh krogih so v središču Slovenije doživeli dva poraza z 1:2 (Domžale in Olimpija), zato bodo na zadnji letošnji tekmi na Areni Petrol zagotovo naredili vse, da pridejo do zmage. Veliko bo odvisno predvsem od igre Gorana Cvijanovića in Daliborja Volaša, ki je odločil zadnji medsebojni dvoboj. Gostitelji bodo zaradi kartonov pogrešali Amarja Rahmanovića, strelca gola na sredini tekmi proti Olimpiji.

Nekoliko boljše volje so Goričani, ki so v sredo končno zmagali, saj so na poln izkupiček čakali kar dva meseca. S 3:0 je padel Aluminij, ki se je odlično upiral vse do 80. minute. Jutri bo pred nami že 88. tekma med Celjem in Gorico, uspešnejši so sinje-modri, ki so jih dobili 35. Trener Gorice Miran Srebrnić bo upal na dobro formo svojih napadalcev, ki morajo za zmago prekiniti 230 minut dolg strelski post Gorice na tekmah s Celjem.

KOPER : ALUMINIJ (3.12.2016 ob 16:00)

Kozlički so bili v sredo naslednja žrtev izvrstne forme Maribora. Koper je izgubil z 0:4 in bil proti Vijolicam daleč od uspeha, že v naslednjem krogu pa Primorci pričakujejo nove tri točke. V goste prihaja Aluminij, ki proti Kopru še nikdar ni zmagal (6 tekem, 3 remiji in 3 porazi). Domačini lahko jutri prekinejo kar dva črna niza. Prvi je dolg pet tekem, tako dolgo namreč Koprčani niso zmagali na Bonifiki, štiri tekme pa so Primorci brez zmage v PLTS. Courage Pekuson, vezist Kopra: »Seveda smo igralci razočarani nad rezultatom v Mariboru, vendar smo z mislimi že pri sobotni tekmi z Aluminijem, ki je izredno pomembna. Pripravljeni smo, ekipa ima zgolj en cilj – tri točke.«

Tudi gostje so v slabi seriji, saj so izgubili na zadnjih treh tekmah. Po premierni zmagi Radomelj proti Domžalam se je prednost Aluminija pred zadnjeuvrščeno ekipo PLTS stopila na 7 točk, zato nogometaši iz Kidričevega potrebujejo kakšen pozitiven rezultat pred koncem jesenskega dela. Misli pred tekmo je strnil Francesco Tahiraj, vezist Aluminija: »To obdobje je za ekipo Aluminija in Kopra težko. Kljub temu pa lahko iz naših preteklih medsebojnih srečanj sklepamo, da bo tekma dobra in zanimiva. Potrebujemo pozitiven rezultat in preboj. Bolj se moramo dvigniti v glavi kot v fizičnem nivoju. Tega se zavedamo, zato je motivacija visoka. Hočemo doseči gol in prinesti točke nazaj v Kidričevo.«

MARIBOR : RUDAR VELENJE (3.12.2016 ob 20:15)

Mariborčani že dolgo ne poznajo poraza, v zadnjem času pa so dvignili tudi učinkovitost v napadu, kar zelo veseli navijače in seveda tudi trenerja Darka Milaniča. V sobotnem večeru bodo v tretji zaporedni domači tekmi še zadnjič letos zaigrali na Ljudskem vrtu, kamor prihajajo gostje iz Velenja. Rudar je v sredo uspel izvleči točko proti Krškemu, a igra knapov je bila v zadnjem času preslaba, zato so se vodilni možje odločili za spremembo na mestu trenerja. Slobodan Krčmarević je tako ostal brez dela, vodenje ekipe bo vsaj za jutrišnjo tekmo prevzel njegov pomočnik Branko Čavić. Mariborčani so v vseh tekmovanjih neporaženi že 17 tekem zapored, vijoličasti pa so v tej seriji v državnem prvenstvu dvakrat remizirali. In prav Rudar je bil ob Aluminiju edini, ki jo je od 21. avgusta 2016 naprej zagodel vijolicam. V 11. krogu PLTS je bilo na stadionu Ob jezeru 1:1.

Trener Maribora se zaveda, da bo časa za pripravo malo, a si seveda želi nadaljevanja uspešnega niza:“Čas za pripravo bo zelo kratek. Moramo imeti ekspresen počitek in takoj najti način, kako zadržati to, kar počnemo. Priprava na tekmo mora biti popolna, prav tako izvedba, da bi uresničili željo o nadaljevanju niza,” je po sredini tekmi povedal Darko Milanič. Mariborčani čakajo kaj bo z Luko Zahovićem, ki je tekmo proti Kopru predčasno končal zaradi poškodbe, ob enem pa jih veseli forma kapetana Marcosa Tavaresa, ki za prvim strelcem v zgodovini lige PLTS Štefanom Škaperjem zaostaja le še za 10 zadetkov.

KRŠKO : DOMŽALE (4.12.2016 ob 14:00)

Domžalčani so v sredo nepričakovano prekinili svoj zmagoviti niz in izgubili proti sosedom iz Radomelj. Četa Simona Rožmana si novih napak pred koncem jesenskega dela ne sme privoščiti, zato lahko na težkem gostovanju pri Krškem pričakujemo zanimivo tekmo polno akcije. Krčani, ki so z 20 točkami zaenkrat na 8. mestu PLTS, so v tekmi prejšnjega kroga zapravili prednost dveh zadetkov proti Rudarju in na koncu komaj izvlekli točko. Tomaž Petrovič ima krajšo klop kot trener Domžal, zato lahko v nedeljo veliko vlogo odigra tudi telesna pripravljenost, ki je zagotovo boljša pri gostih. Krško in Domžale sta letos v PLTS odigrala dve tekmi, v 2. krogu je bilo na Dolenjskem 1:1, v 11. krogu pa so Domžalčani pred svojimi navijači slavili s kar 5:0. Glavna nevarnost za vrata Marka Zalokarja bosta Slobodan Vuk in Marko Alvir, ki sta letos dosegla vsak po osem zadetkov v 19. krogih PLTS. Obramba Domžal bo na drugi strani morala biti pozorna na Filipa Dangubića in Martina Kramariča, ki iz tekme v tekmo dokazujeta svoj razkošen nogometni talent.

RADOMLJE : OLIMPIJA (4.12.2016 ob 16:55)

Zadnjo tekmo 20. kroga bosta odigrali ekipi Radomelj in Olimpije. Ljubljančani se nadejajo novih treh točk in nadaljevanja niza šestih tekem brez poraza v PLTS. Radomljani so se z Zmaji srečali šestkrat in vseh šest tekem izgubili, zato navijači zeleno-belih pričakujejo gladko zmago. Luka Elsner bo močno pogrešal Denisa Klinarja, ki je na tekmi s Celjem prejel rdeči karton. Trener Olimpije se zaveda, da bo tekmo potrebno vzeti zelo resno, saj bi s podcenjevanjem Olimpija lahko izgubila nove točke v borbi z Mariborom.

»Vsekakor je sredin poraz Domžal dovolj veliko opozorilo za moje moštvo, saj bo za nov uspeh potrebno vložiti precej več energije in želje, kot si mnogi to mislijo. Vsem nam je kristalno jasno, kako zahtevna naloga nas čaka v nedeljo. Nekajkrat sem že poudaril, da nobena tekma v PLTS ni lahka, nič drugače ne bo na zadnjih dveh tekmah z Radomljami in Krškim,« pravi strateg zmajev Luka Elsner, ki odločno poudarja: »Če bomo želeli tudi proti Radomljam vknjižiti nov komplet točk, bomo morali prikazati svojo najboljšo igro.«