Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

15.05.2019 | 22.04 > 22:10

Maribor s sijajno končnico v Celju do 15. zvezdice

Nogometaši Maribora so si v 33. krogu z zmago proti Celju (1:3) zagotovil 15. naslov v slovenskem državnem prvenstvu.

NK Maribor

NK Maribor/Grega Wernig

Po prvem polčasu je sicer kazalo, da bi lahko Mariborčani zapravili še drugo priložnost, da si predčasno zagotovijo naslov. Celjani so hitro povedli z 1:0. V 8. minuti je bil natančen Dario Vizinger, ki je izkoristil podajo Lotriča. Gostitelji so bili v nadaljevanju prvega polčasa boljši tekmec, a niso več premagali Pirića.

V drugem delu je Maribor pričakovano zaigral bolje. Najprej je sicer bil nenatančen Luka Zahović, po vstopu Dina Hotića in Jana Mlakarja, pa so vijoličasti zaigrali kot prerojeni. V 74. minuti je po podaji Milca izenačil Jasmin Mešanović, v silovitem finišu pa sta za nov naslov Maribora poskrbela Mlakar in Hotić.