Maribor z veliko sreče premagal Rudar

Prva liga 3. Dec 201620:10 > 20:12
Matic Burazer

Mariborčani so zaključili s trilogijo pred svojimi navijači in še zadnjič v letu 2016 nastopili v Ljudskem vrtu. Z nekaj težavami so prišli do zmage proti Rudarju, bilo je 1:0.

Maribor je na tekmi z Rudarjem prišel do pete zaporedne zmage v PLTS in si zagotovil vodilni položaj v zadnjem jesenskem krogu, ki bo na sporedu prihodnji vikend. Za Rudar je bila to prva tekma po menjavi na trenerskem mestu. Branko Čavić, pomočnik nekdanjega trenerja Slobodana Krčmarevića, je nekoliko premešal postavo Rudarja, ki se je dobro upiral vijoličastim.

Igra v prvem polčasu je bila primerna zimskim razmeram. Bližje zadetku so bili gostje, ki so edini uspeli streljati v okvir vrat, a je bil Jasmin Handanović uspešnejši od prvega strelca lige Dominika Glavine. Najbližje zadetku so bili Velenjčani v 36. minuti, ko je prav Glavina zatresel vratnico. Napadi Maribora so bili jalovi, niti en strel ni zletel v okvir vrat, ki jih je branil nekdanji član Maribora Matej Radan.

Trenerja med polčasom nista menjala, drugi del pa so podjetneje odprli Mariborčani, ki so po kotu v 50. minuti prišli do prve priložnosti. Dare Vršič je podal pred vrata, kjer je bil najvišji Marwan Kabha, a se je z obrambo izkazal Radan. Po nekaj minutah izenačene igre so spet sledile minute gostov. Najprej je zapretil Bojan Vručina, v 64. minuti pa se je po strelu Stjepana Babića s krasno parado izkazal Handanović. Mariborčani, ki nikakor niso prišli do svoje igre, so naslednjič zapretili v 77. minuti, ko je sam pred Radana pritekel rezervist Dino Hotić, a se je vratar Rudarja spet izkazal.

V 81. minuti pa so Mariborčani vendarle prišli do vodstva. Sam se je pred vratarjem Radanom po izvrstni globinski podaji Hotića znašel Zahović in dosegel svoj sedmi zadetek v letošnji sezoni PLTS. Velenjčani bi lahko v 87. minuti prišli do izenačenja, a se je žoga po strelu Glavine z desetih metrov odbila v kot. Nekaj razburjenja smo videli še v sodnikovem podaljšku, ko so igralci Rudarja zahtevali enajstmetrovko, a je piščalka Romana Glažarja ostala nema.

Popoldne smo videli tekmi med Gorico in Celjem (1:1) ter Koprom in Aluminijem (1:0). Dve tekmi bomo videli tudi jutri, ko se bosta najprej ob 14:00 pomerila Krško in Domžale, zadnjo tekmo 20. kroga pa bosta ob 16:00 odigrala Radomlje in Olimpija.