Milanič po novem naslovu: Ponosen sem na fante!

Prva liga 16. Maj 201917:16 > 17:23
Darko Milanič ni več trener Slovana iz Bratislave. Foto: Getty Images

Mariborčani so si v 33. krogu PLTS z zmago v Celju (1:3) zagotovili 15. naslov državnega prvaka.

Vijoličasti so na štajerskem derbiju slavili po preobratu in se z zmago ter naslovom navijačem oddolžili za spodrsljaj na večnem derbiju z Olimpijo.

Za trenerja Maribora je to že šesti naslov, po tekmi pa je za klubsko spletno stran povedal: “Najbolj pomembno je, da je ta toliko želeni naslov končno tukaj. Zelo sem zadovoljen, ponosen na fante, saj je to, kar delajo, izredno. S to kompaktnostjo, željo, ki se kaže kljub tej nekakšni življenjski zgodbi, katera ni zmeraj samo pozitivna, nam je uspelo. In s trdim delom, ki je edina pot. Ne moremo pa v teh trenutkih slavja mimo pomena navijačev, ki so nam v veliko podporo, to se čuti. Velika hvala vsem.

Zelo se spomnim prvega, ko so se nabrale prav posebne emocije ob dolgem čakanju. Potem pa se zmeraj spomniš tega, ki se je zgodil nazadnje. Ta dva sta mi izredno pri srcu in nekako trenutno na posebnem mestu, čeprav je jasno vsak uspeh močno zasidran. Cilj, ki je bil pred nami, je uresničen. Med sezono smo imeli veliko dobrih trenutkov, v skupnem seštevku smo dovolj prepričljivi, čeprav se je dogajalo marsikaj. Nekdo bi rekel, da je tukaj težko delati, a dobro, ker osvajaš lovorike,” dodaja Darko Milanič.

Sezona za Maribor še ni končana. Do konca PLTS so še trije krogi, Maribor pa še naprej sanja tudi dvojno krono. Finale Pokala Slovenije je na sporedu 30. maja, v njem pa se bosta znova srečala večna tekmeca.

Za nami je uspešna serija, kljub nekaterim težavam, ki so se nam vmes dogajale. Nujno je treba izpostaviti pomen trdega dela, do tega nismo prišli kar tako in naše 1. mesto je vse prej kot samoumevno. Močno se je bilo treba potruditi, včasih tudi potrpeti, zato je slavje še toliko slajše. Malo si lahko damo duška, se sprostimo po tem zadnjem koraku, potem pa že razmišljamo naprej. Najprej proti zaključku prvenstva in potem dobremu odzivu še na finalu pokala,” zaključuje Milanič.

Finale pokala boste lahko spremljali v neposrednem prenosu na televiziji Sportklub.