Kronaveter odhaja iz Olimpije. Gre v Maribor?

Prva liga 17. Maj 201914:02 > 14:04
NK Olimpija Ljubljana

Rok Kronaveter je na četrtkovem sestanku vodstvo Olimpije obvestil, da po koncu sezone ne bo podaljšal pogodbe in bo poiskal drug klub, so na spletni strani objavili zmaji. EkipaSN poroča, da ni izključena niti selitev v Maribor.

Da so med možnimi kandidati za naslednji klub Roka Kronavetra tudi domači tekmeci, so omenili tudi pri Olimpiji in ob tem dodali, da je vodstvo zmajev izrazilo polno razumevanje za Kronavetrovo željo da si, po izjemno uspešni karieri v Ljubljani, poišče nove športne izzive.

Zaradi vseh novih okoliščin je vodstvo kluba ocenilo, da je prišel čas, da se zahvali Roku Kronavetru za vse izjemne dosežke, s katerimi je bistveno pripomogel k uspehom NK Olimpija v preteklih štirih sezonah. Njegovo ime bo, brez dvoma, visoko zapisano na seznamu najbolj zaslužnih igralcev v zgodovini NK Olimpija,” so zapisali pri Olimpiji, za katero je 32-letni Kronaveter odigral 112 tekem, na katerih je dosegel 50 golov in 10 asistenc, s klubom pa je osvojil dva naslova državnega prvaka in en pokalni naslov.

Žal mi je, da Rok odhaja, v teh letih smo skupaj naredili veliko lepega za Olimpijo in nogomet v Ljubljani, a moramo upoštevati tudi njegove želje. Roku velika hvala in še veliko uspehov v nadaljnji karieri,” je ob slovesu od Kronavetra dejal predsednik Olimpije Milan Mandarić.