Triglav v Ljudskem vrtu do pomembne točke

Prva liga 18. Maj 201921:02 > 21:10
NK Maribor/Grega Wernig

Novopečeni prvak Maribor je prvič po osvojenem naslovu v PLTS zaigral pred svojimi navijači. Vijoličasti so teden dni po porazu z Olimpijo v Ljudskem vrtu spet razočarali in proti Triglavu ostali brez zmage (3:3).

Začetek je sicer pripadel Mariboru, ki je že po 14 sekundah prišel do vodstva. Podajo Hotića je izkoristil Jasmin Mešanović. Triglav se ni predal in hitro celo zagospodaril na zelenici. Ob odprti predstavi obeh moštev so Kranjčani  v 22. minuti preko Kristjana Arha Česna izenačili.

Gostje so v prvi minuti nadaljevanja preko Davida Tijanića povedli z 2:1, Mariborčani pa so takoj v naslednjem napadu dobili strogo dosojeno 11-metrovko, ki jo je v izenačenje pretopil Luka Zahović. Najboljši strelec prvakov je v 68. minuti zadel še enkrat, ko je izkoristil podajo Vilerja z leve.

Maribor je v končnici postajal vse nevarnejši, a so bili Gorenjci na koncu nagrajeni za srčno igro. V 85. minuti je napako Rajčevića z odprtima rokama sprejel Luka Majcen in Triglavu priigral zasluženo točko, ki bo v boju za osmo mesto še kako pomembna.